BİKAMDER ve Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi, 4 Şubat Dünya Kanser Günü etkinliğiyle, kanserle mücadelede bir araya gelmeyi ve herkesin kanser bakımına erişim hakkını vurgulamayı amaçlıyor. Etkinlik, 4 Şubat 2024 Pazar günü, saat 11.00-12.00 arasında Yalova Belediyesi Halil İnancık Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleşecek.  Etkinliğe Yalova Belediyesi 4 Şubat Yürüyüşü ve Yalova İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Taramaları hakkında bilgilendirme masası kurarak katkı sağlayacak.

BİKAMDER Başkanı Nurcan BAYAR ve Radyobiyolog Dr. Deniz ÖNER, Yalova'da kanser hastalarının sorunları ve kanser tedavisine erişim konularında bir basın açıklaması gerçekleştirecek. Ardından, kanserden korunmada fiziksel aktivitenin önemini vurgulamak amacıyla Gazipaşa Caddesi'nde 11:30-12:00 arasında farkındalık yaratmak amacıyla kısa bir yürüyüş yapılacak.

CHP Yalova; Medeni Kanuna Dokunma CHP Yalova; Medeni Kanuna Dokunma

BİKAMDER, Yalova’da yaşayan vatandaşların etkinliğe katılmasının kanser hastalarını ve yakınlarını onurlandıracağını açıkladı.

BİKAMDER, kanserle mücadelede yerel olarak etkin olan bir dernek olarak, erken teşhis için farkındalık çalışmaları yürüterek ve kanser hastalarına maddi ve manevi destek sağlayarak faaliyetlerini sürdürüyor. Ayrıca, PET-CT cihazının Yalova'ya kazandırılması için çalışmalar yapıyorlar. Etkinliğe katılmak isteyenlerin, 4 Şubat 2024 Pazar günü, saat 11:00'de Yalova Halil İnancık Kültür Merkezi Konferans Salonu'na gelmeleri ve daha sonra saat 11:30'da Gazipaşa Caddesi'nde düzenlenecek yürüyüşe katılmaları bekleniyor.

BİKAMDER'in sosyal medya hesapları üzerinden etkinlik ve kanserle ilgili güncel bilgilere erişilebilir.

Nurcan BAYAR BİKAMDER Başkanı GSM: 0532 5445703

BİKAMDER e-posta:[email protected]

BİKAMDER Sosyal Medya Hesapları https://www.facebook.com/groups/bikamder/ https://www.instagram.com/bikamder/

İletişim: Radyobiyolog Dr. Deniz ÖNER GSM: 0532 5253064 e-posta: [email protected]

 Etkinlik Akışı: 4 Şubat 2024 Pazar Basın Açıklaması Yalova Halil İnancık Kültür Merkezi Konferans Salonu, Saat 11:00 Dernek Üye ve Gönüllüleri ile halka açık yürüyüş Saat 11:30 Gazipaşa Caddesi

4 Şubat Kanser Günü Neden Önemli?

Uluslararası Kanser Kontrolü Birliği (UICC), her yıl 4 Şubat'ta Dünya Kanser Günü'nü kutlayarak, kanserle mücadelede farkındalığı artırıyor ve politikaları desteklemeye çağırıyor. Bu, her bireyin en yüksek sağlık standartlarına erişme hakkını vurgulayan bir insan hakkıdır. Kanser vakalarının önlenebilir olduğu ve erken teşhisin önemli olduğu belirtiliyor. Kansere karşı savaşmak için fiziksel aktivite, sağlıklı beslenme ve bilinçli yaşam tarzı seçimleri yapılması teşvik ediliyor. Ayrıca, kanserle mücadeledeki deneyimlerini paylaşarak ve destekleyerek diğer insanlara yardımcı olunabileceği belirtiliyor.

Editör: Arda Yavuz