“Amacımız Yalova'da hentbol sporunun hak ettiği seviyeye getirmek”

Zirve Gençlik ve Spor Kulübü’nün Hentbol Sorumlusu Hüseyin Kutrup, 3 etap halinde oynanacak Türkiye Hentbol 2. Ligi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

“Amacımız Yalova'da hentbol sporunun hak ettiği seviyeye getirmek”

Mart ayında Sakarya’da oynanacak 1. Etap maçlarıyla sezonu açacaklarını belirten Kutrup, amaçlarının hentbolun Yalova’da hak ettiği noktaya taşımak olduğunun altını çizdi.

“Hedefimiz 1. Ligine yükselebilmek”

Zirve Gençlik ve Spor Kulübü’nün Hentbol Sorumlusu Hüseyin Kutrup,” 2. lig müsabakalarının tarihlerini federasyonumuz sonunda açıkladı. Görüldüğü üzere 3 etap üzerinden oynanacak olup bir grubumuz Sakarya ilinde avantajlı başlıyoruz. İlk günümüz bay dolayısıyla ilk gün rakipleri izleme şansımız olacak. Yalnız grupta Sakarya büyükşehir Belediyespor ile hazırlık maçı yapmıştık. Güçlü bir ekip fakat birinci lige çıkmak istemiyorlar hedefleri küme düşmemek. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ile bölgesel lig grubumuz da oynadık tanıdığımız bir takım güçlü bir ekip yani güçlü bir ekip ancak oyuncuları başka takımlara transfer oldu. Kalecisi ve iki oyuncusu daha Bursagücü’ne transfer oldu. Diğer oyuncuların Van kulübüyle anlaştığı haberini aldık. Grubumuza Dağ Candırlı Hentbol takımı sonradan eklenen bir kulüp oldu. Yaptığımız araştırmalarda iddialı olduğunu öğrendik. İyi bir rakip olacak bakalım gerisi maçlarda belli olur. Bizim hedefimiz kendi oyuncularımızla öncelik de kalmak. Ama tabi asıl hedef 1. Lige çıkabilmek bunun için yaklaşık 4 aydır hazırlıklarımız sürüyor. 3 tane hazırlık maçı oynama fırsatımız oldu. Hatta bunun bir tanesini rakibimiz olan Sakarya Büyükşehir Belediyespor ile oynadık ve 30 30 berabere bitti. Ama gerçek maçta ne olur bilemeyiz. Tabi güzel maçlar olacağa benziyor. Amacımız Yalova'da hentbol sporunun hak ettiği seviyeye getirmek. Ben milli takıma sporcular kazandırmak ve tabii ki sevdiğimiz işi severek yapmak. Çok az bir süre kaldı. İnşallah hedefimize ulaşacağız bu arada bize destek olan ve sponsor olan herkese teşekkürler ediyoruz. Yolumuz açık olsun göreceğiz tabii öncelikle bu ilgiyi gösteren sizlere sonsuz teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE