Demir’in ardından tertip komitesi de istifa etti

Futbol İl Temsilcisi Sefa Demir’in ardından 21 Aralık Çarşamba günü yapılan toplantının ardından Tertip Komitesi üyeleri de topluca istifa etti. Yalova futbolu son günlerde çalkantılı günler yaşıyor. Demir’in ardından Coşkun Er’in Yalova Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetimindeki istifası dikkat çekti.

Demir’in ardından tertip komitesi de istifa etti

Hem Futbol İl Temsilciliği hem de Tertip Komitesi başkanlığından ayrılan Sefa Demir’in ardından Tertip Komitesinin 7 üyesi de yaşananlardan rahatsızlık duydukları için 21 Aralık Çarşamba günü yapılan son toplantının ardından istifa ettiler.

“Görev Süremiz Boyunca Her Takıma Eşit Mesafede Olduk”

Görevini bırakan ve son toplantının ardından açıklamada bulunan Sefa Demir,” Değerli Kulüplerimiz, Bildiğiniz gibi Futbol İl Temsilcilesi Sefa Demir olarak görevimden İstifa ettim. Dün akşamda Futbol Tertip komitesinde bulunan 7 arkadaşımız istifa ettiler. Bu hafta maç programını son kez bizler yaptık. 22.12.2022 tarihi itibari ile bizim hiçbir yetki ve görevimiz kalmamıştır. Ayrıca Sezon başından bugüne kadar görev yaptığım, yaptığımız sürede hiçbir takım, yönetici, antrenör ve kurum tarafından yapılan baskı, adil olmayan istek ve davranışa müsaade etmedim, etmedik. Her takıma eşit mesafede olduk. Hiçbir zaman köy takımı merkez takım, il takımı, ilçe ve belde takımı ayırımı yapmadım. Görev süremizde en iyisini yapmak için çalıştık. Kural ve talimatlar doğrultusunda hareket ettik. Fakat Yalova futbolunda çok şeyin değişmesi gerektiğini, herkesin kurallar ve eşit şartlarda mücadele etme arzusunda olması gerektiği, bilinmeli. Kuralların ve talimatların, maç günü, Maç yeri ve maç saatlerinin takımlara göre değil eşitlik çerçevesinde, etik değerlerle herkese eşit hizmet etmesi gerektiğine inandığım, Talimat, Kurallardan ve etik değerlerden asla taviz vermemek adına istifa ettim. Bütün takımlarımıza başarılar diliyorum. Kalın Sağlıcakla” diye konuştu.

ERDİNÇ BULUN

YORUM EKLE