“Karşıyaka maçına iyi odaklandık”

HDİ Sigorta Yalova VİP Başantrenörü Furkan Sağlık 75-53 kazandıkları Karşıyaka maçı sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

“Karşıyaka maçına iyi odaklandık”

Takım olarak Play-Off adayı olduklarını belirten genç çalıştırıcı İzmir ekibini de iyi savunma yaparak yendiklerinin altını çizdi. Sezon başından bu yana ciddi mesafe kat ettiklerini söyleyen Sağlık, Karşıyaka galibiyeti sonrasında oyuncularını tebrik etti.

“Play-Off adayıyız”

Takım olarak şuana kadar ciddi yol kat ettiklerini ifade eden HDİ Sigorta Yalova VİP Başantrenörü Furkan Sağlık,” Hafta boyunca Karşıyaka maçına çok iyi hazırlandık. Yabancı oyuncuları Lambert ve diğer etkili basketbolcularına özel önlem aldık. Normal ortalamalarının da altında tuttuk. Bu aslında bizim açımızdan savunmada başarıdır. Kısa ve uzun oyuncularımız paslaşmaları iyi yaptılar. Hemen hemen bütün oyuncularımızın eli topa değdi. Boyalı alanlarda hareketli hücumlar sonrası önemli sayılar bulduk. Bunlar çok büyük artılar. Pick and roll ile sonuçlanan sayıları daha yukarılara çıkarıp tempomuzu arttırarak sayımızı daha da üst seviyelere doğru çıkarmayı düşünüyoruz. Takımdaki oyuncularıma bu güzel oyundan dolayı teşekkür ediyorum. Bu takımdaki 12 kişi de ilk kez beraber. Bunun elbette ki bazı handikapları vardı. Takımda kimyanın oluşması zaman alıyordu. Biz bu sürecin içerisindeyiz. Ciddi bir yol kat ettik. İlerleyen haftalarda her oyuncu kendi maksimum performansına ulaştığında çok daha işler yapacağız. Biz de tabii ki Play-Off adayıyız. Sonuna kadar da mücadelemize devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE