Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, ilçe genelindeki şehit yakınları, gaziler ve ailelerinin onuruna Hersek Coffe Chefs Restoranda kahvaltı düzenledi. Kahvaltıda Başkan Oral, misafirleriyle tek tek ilgilendi.

“Her zaman yanlarındayız”

Misafirleriyle sohbet eden Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, “Değerli emanetlerimiz ve ailelerimiz Yalova'daki şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi ağırladık. Onlar her zaman baş tacımız ve biz her zaman yanlarında olacağız. Güzel vatanımızın huzuru ve geleceği için giriştikleri mücadelede; şehitlik ve gazilik payesini, kanlarıyla ve alın terleriyle hak eden vatansever kahramanlarımızın haklarını ödememiz mümkün değildir. Tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygı ile yad ediyorum” dedi.

Geniş katılım

Kahvaltıya; Altınova Kaymakamı Halil İbrahim Kazar, Garnizon Komutanı Temsilcisi, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, Altınova İlçe Emniyet Müdürü H. Kürşat Seçer, Altınova İlçe jandarma Komutanı J. Üsteğmen Fırat Zorlu, Altınova İlçe Müftüsü Ümit Kartal, Altınova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Ufuk Kocatepe, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Metin Bülbül, gaziler, şehit ve gazi yakınları katıldı.

Bisiklet sözü

Kahvaltıda konuşan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Her evde bir bisiklet, her evde hareket, her yerde bereket olacak” sloganı ile Türkiye’nin en kapsamlı bisiklet projesini başlattıklarını hatırlatarak, “Sizlere de birer tane bisiklet vereceğiz. Bunun sözünü veriyorum” diye konuştu.

altınova-gaziler-günü-metin-oral (3)altınova-gaziler-günü-metin-oral (4)altınova-gaziler-günü-metin-oral (1)

Editör: Rümeysa Şahin