Mayıs Ayı Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde olumsuz sonuç alan muhalafet, daha sonrasında genel başkanlık süreci tartışmaları yaşamıştı. Cumhuriyet Halk Partisi içinde seçimden sonra, genel başkan Özgür Özel seçilmişti. 2024 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinin resmi olmayan sonuçlara göre oldukça fazla belediye kazanması seçim atmosferine bomba gibi oturdu. Bu bombalardan biri Yalova olurken, resmi olmayan sonuçlara göre 14 belediyeden sekizini kazanarak, Cumhuriyet Halk Partisi Yalova’da büyük yankı uyandırdı. 1970 yıllarından sonra en büyük oyuna ulaşan CHP’nin bu başarısını, Yalova CHP Milletvekili Tahsin Becan Yalova Gazetesine aktardı.

“Bugün Ülkemizi Saran Karanlığı Laik, Bilimsel Ve Çağdaş Eğitim İle Mutlaka Yeneceğiz” “Bugün Ülkemizi Saran Karanlığı Laik, Bilimsel Ve Çağdaş Eğitim İle Mutlaka Yeneceğiz”

Yalova Tahsin Becan Degerlendirme (6)Yalova CHP Milletvekili Tahsin Becan, “ Bizlerde kurultay geçirdik, Belediye Başkanlıkları adaylıklarında, tartışmalar kavgalar oldu. Bunların Hepsi niyeydi? Herkes bulunduğu ilde, en iyi adayı seçmek için çırpındı. Tüm Türkiye’de de gördüğünüz gibi şu an da tsunami etkisi yaratıldı. Hem adaylarımızın iyi olmasından kaynaklandı, hem de hep birlikte çalıştık. Biliyorsunuz, başarı takım işidir. Tüm Türkiye olarak, bugün her yer kırmızı. Gerçekten çok mutluyuz. Bunun en büyük sebebi, 20 yıldır iktidar olan hükümetin, son 10 yılda gerçekten Türkiye’yi nereye getirdiği ortada. Ekonomi yerlerde geziyor. İnsanlar artık buraya kadar doldu. Geçim zorluğu içinde, bunların bir cevabıdır bu. İnsanlarımız halkımız gerçeği gördü. İnşallah bu başarının sonucu da Genel Seçimlerimiz olacak. Biz bunu hayal ediyoruz. Mutluyuz da bu anlamda. Herkesin de bir Zafer kazanmak için özlemi vardı. Yediden yetmişe herkes sevinçli, mutlu. En önemli şey, insanların psikolojisidir. Bizler mutlu olduğumuz zaman başarıya daha çabuk koşarız. Şu anda onu hissediyorum. Gencinden yaşlısına, emeklisine kadar herkes yanımızda. Tüm Cumhuriyet Halk Partililerine, destek olan üyelerimize, halkımıza, son derece teşekkür ediyorum, hepsinin eline koluna sağlık” açıklamasına yer verirken, Yarın Türkiye Çok güzel Uyanacak diyerek mutluluğunu ifade etti. Gençler arasında umutsuzluğun olduğunu ifade eden Becan, Umutları tekrar yeşerttiklerini bunun mutluluğu yaşadığını dile getiren Becan, şuan Cumhuriyet Halk Partisi ve güven tap noktasında diyerek sözlerini sonlandırdı.

Yalova Tahsin Becan Degerlendirme (7)

Editör: Arda Yavuz