Engelliler gül yetiştiriciliği eğitiminde

Geçtiğimiz ay başlatılan Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği’nin öncülüğündeki engellilere yönelik olarak hazırlanan gül yetiştiriciliği projesi kapsamında engelliler Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde eğitim aldı.

Engelliler gül yetiştiriciliği eğitiminde
Tarım İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimde Tarım İl Müdürü Selim Karahan, engelli kursiyerlerin alanındaki uzman kişilerden aldıkları bilgilerle eğitimin oldukça faydalı geçtiğini kaydetti. Tarım İl Müdürlüğü, Yeni Yaşam Engelliler Derneğinin Bahçecilik projesi kapsamında İşkur destekli Gül Yetiştiriciliği kursiyerleri proje ortağı konumunda.

İŞKUR Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi  ve Yalova Belediyesi’nin destek verdiği proje ile Eylül ayına kadar eğitim görecek olan 12 engelli, kurs sonrası sertifika verilerek istihdam edilecek.  Proje ile engellilerin sosyal hayatın içine girerek istihdamın içinde yer alabilmesinin hedeflendiğini ve toprakla uğraşırken de bir nevi rehabilite olacaklarını dile getiren Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Murat Arslanhan, eğitimlerin verimli geçtiğini kaydetti.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138