Üniversitenin yeni logosu 31 Mayıs’ta belli oluyor

Yalova Üniversitesi’nin logosu 31 Mayıs’ta belli olacak. Yalova Üniversitesi’nin yeni logosunun belirlenmesi amacıyla açılan yarışmanın sonucu yoğun başvurudan dolayı 31 Mayıs Cuma günü açıklanacak.

Üniversitenin yeni logosu 31 Mayıs’ta belli oluyor
Yalova Üniversitesi’nin yeni logosunu belirlemek üzere açılan ödüllü yarışmaya katılımın büyük olduğu belirtilirken, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Niyazi Eruslu, yeni logoyla birlikte üniversitenin kurumsal kimliğine katkı sağlayacağını söyledi.

Değerlendirme sürecinin devam ettiğini belirten Rektör Eruslu, yeni logo seçimine gitmelerindeki amacı ise şöyle özetledi: “Çünkü logo resim formatında olduğu için bütün kurumlardan bize onun yapılması zor oluyor diye geri dönüşler geldi. O nedenle biz de yarışmayla bunu seçelim dedik. Onunla ilgili bir yarışma açtık, bu yarışma sonrasında Yalova’yı temsil eden üniversitemizi gösteren bir logoyu yenilemeyi hedefledik” dedi.

Eski logoda yer alan Yürüyen Köşk simgesinin zaten Yalova’nın bir sembolü olduğuna dikkat çeken Rektör Eruslu, “Yalova’nın bir sembolü olması onun değiştirilmesi anlamına gelmez. Bu sadece yenilenmesiyle ilgili. Bildiğiniz gibi logoların 3 özelliği var. Birincisi kolay hatırlanabilmesi,  ikincisi kolay şekillenebilmesi, üç farklı olması. Biz ona önem veriyoruz. Artık kurumsal olarak yerleşiyoruz. Biz zaten gelir gelmez Yalova’da mevcut bir yarışma yapmışlardı, Yalova’yı temsil eden bir yarışma.

O yarışmanın sonucunu biz logo olarak yapmıştık. Bizim çalışmamız değildi, üniversitemizin 2008 yılında kurulduğumuz günde, Barbaros Binicioğlu’nun yapmış olduğu bir çalışmaydı o, yani üniversitenin bir çalışması değildi. Şimdi artık kurumsal kimliğimizi kazandık. Biz buraya ilk geldiğimiz zaman üst katta yarım odada çalışıyorduk, şimdi 11 binada 7500 öğrenciye hizmet veriyoruz. Artık yerleştik, kurumsal kimliğimizi kazandık onu değerlendiriyoruz” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138