Yurtman’dan yeni eğitim yılı mesajı

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman 2012-2013 eğitim öğretim yılının başlangıcı dolayısıyla bir açıklama yayınladı.

Yurtman’dan yeni eğitim yılı mesajı

Yurtman açıklamasında, “Yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlayacak olmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. Geleceğimizin şekillenmesinde önemli yeri olan bu anlamlı günde, öğrencilerimiz okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın heyecanı ve sevincini yaşarken, yeni nesli şekillendiren değerli öğretmenlerimiz de geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı, yetiştirmenin gururunu yaşamaktadır” dedi.

“Öğrenciler, başarı için odaklanarak çalışın”

 Yurtman, “2012-2013 eğitim öğretim yılını ve “İlköğretim Haftası’nı içtenlikle kutluyorum. Eğitim, hayat boyu devam eden bir süreçtir. Kişinin gelişim ve olgunlaşma durumuna göre öğrenme etkinlikleri ve ihtiyaçları değişse de, şunu çok iyi biliyoruz ki kişinin aile durumu, çevresel etkileşimi ve okul durumu öğrencilerimizin başarı düzeyini etkileyen en önemli sebeplerdir.

Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmemiz için gerek toplum olarak, gerekse kişi olarak kendimizi geliştirmeli, büyük düşünmeli ve yaşamak istediğimiz ortamın şartlarının oluşmasında etkin olmalı, bunun için de gerekli bilgi ve donanıma sahip duruma gelmeliyiz. Sevgili öğrencilerimize özellikle hatırlatmak istiyorum. Başarılı eğitim için başarıya odaklanarak ve bu motivasyondan taviz vermeyerek çalışmalarımızı sürdürmeliyiz.

Değerli Meslektaşlarım: Öğrenciler geleceğimizdir. Tüm çalışmalarımızda “Sevgi”yi temel ölçü almalıyız. Farklı aile ortamlarından gelen öğrencileri bireysel özellikleri ile tanımaya çalışmalıyız. Dersleri, okullarımızı, tarihimizi, güzel coğrafyamızı, her sahada yetiştirdiğimiz değerleri tanıtıp sevdirmeliyiz. Öğrencilerin içinde bulundukları yaş dönemlerini dikkate alarak onlara sabırlı, müşfik ve hoşgörülü davranmalıyız” dedi.

Velilere de uyarılarda bulundu

Yurtman, velilere de seslenerek, “Değerli Veliler: Çocuklarımıza yeterli vakit ayıralım. Başarılı arkadaşları ile kıyaslamayarak Onların fikirlerine değer verip, korkularını yenmelerine yardımcı olmayı, dayanışmayı, yardımlaşmayı, paylaşmayı, hataları hoş görmeyi, daima başarılı olacaklarına olan ümit ve inançlarının güçlü olmasını telkin ederek sevgi ile büyütelim.

Toplumumuzun kalkınması, refah seviyesinin yükselmesi, sosyal ve kültürel yönden gelişmesi eğitimle mümkündür. Bu nedenle gençlerimizin vatanını, milletini seven, bilinçli, milli ve manevi değerlerine bağlı, evrensel konuları takip eden, doğru düşünüp sağlıklı karar veren bireyler olarak yetişmesi bizlerin en büyük isteği ve beklentisidir. Bu duygu ve düşüncelerimle 2012-2013 Eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimize ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu. 

YORUM EKLE

banner137

banner138