Bursa ve Yalova’nın iş kadınları buluştu

Yalova ve Bursa’nın iş kadınları iftar yemeğinde bir araya geldi. YTSO Kadın Girişimciler Kurulu, Bursa İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) üyeleri iftar yemeğinde buluştu.

Bursa ve Yalova’nın iş kadınları buluştu
“Bursa ve Yalova arasında işbirliğini geliştirmeliyiz”

Yalova Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Süheyla Uzuneser, iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, iki komşu şehrin iş kadınları arasındaki dayanışma ve işbirliğinin geliştirilmesi gerektiğini belirterek, “Bugüne kadar Bursa ve Yalova halkı sosyal ve ekonomik ilişkilerde çok yakın olmuştur. Bundan sonra da Bursalı ve Yalovalı iş kadınları olarak  pek çok etkinlikte bir arada olmak, dayanışma içinde olmak bizleri memnun edecektir. Daha güçlü kılacaktır” dedi. Bursa İl Kadın girişimciler kurulu başkanı ve aynı zamanda Emine Örnek Eğitim Kurumları sahibi Emine Örnek de  yaptığı konuşmada; “Bugün burada  kadın dayanışmasının en güzel örneği sergilenmektedir. Kurul üyesi 17 iş kadını arkadaşım ile bugün burada olmanın memnuniyetini yaşıyoruz” dedi.

Vali Civelek’i ziyaret ettiler

Toplam 55 kişinin katıldığı yemek  Yalova Kadın Girişimciler Kurulu üyesi  Merva  Kurtulmuş’un iş yeri Karaca Cafe’de çok samimi ve neşeli bir ortamda gerçekleşti. Kurul üyesi Kupon Koza firma sahibi Koza  sanatçısı  Meral Özdemir, ürünlerini sergileyerek Koza işlemeciliği ile ilgili bilgiler verdi. Yemek sonrası  Yalova Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri misafirleri ile birlikte Yalova Valisi Esengül Civelek’e bir ziyaret gerçekleştirildi.  Uygulama Otelinde  gerçekleşen ziyarette,  Epsa yalıtım’ın sahibi   2012 yılı Türkiye’nin Kadın Girişimci seçilen Nurcan Özdemir yaptığı konuşmada başarı öyküsünü anlattı. Garanti Bankası ve KAGİDER sponsorluğunda gerçekleşen yarışmada 6 bin 200 kadının arasından birinciliği kazanmıştı. Ardından Yalova Girişimci Kadınlar Derneği üzerinden Kalkınma Ajansına yazılarak kabul gören  ‘Hobim işim olsun’ sabun projesi kapsamında bilgi aktarımı yapıldı. Ramazan Sokağındaki ‘Hobim işim olsun’ standına gidilerek sabun çiçeği yapan kadınlara destek olmak onları motive etmek amacı ile alışveriş yapıldı.  

YORUM EKLE

banner137

banner138