Çiftlikköy’de Zabıtadan Sıkı Kontrol

Çiftlikköy Belediyesi Zabıtası ilçe çapında süresi geçmiş yiyeceklere karşı denetimlerini hız kesmeden sürdürüyor. Her ay bir mahalledeki işletmelere denetim uyguladıklarını söyleyen Çiftlikköy Belediyesi Zabıta Müdürü Cahit Türk, yaz ayları öncesinde denetimlerini sıklaştırdıklarını söyledi.

Çiftlikköy’de Zabıtadan Sıkı Kontrol
Gıda maddesi satan işletmeleri denetlediklerini ve son kullanma tarihi, gramaj gibi konularda sıkı bir kontrole tabi tuttuklarını ifade eden Türk, “Bazı işyerlerinde son kullanma tarihi geçmiş ürünlere rastlıyoruz. Bunlara anında el koyup imha ediyoruz” dedi.

Bu ay Sahil Mahallesi’ndeki işletmeleri mercek altına aldıklarını kaydeden Türk, “Özellikle yaz aylarında ilçemizin nüfusu artıyor. Buna bağlı olarak tüketilen gıda maddelerinin oranı da yükseliyor. Burada hem işletmelerimize hem de vatandaşlarımıza görev düşüyor. Biz her işletmede sıkı bir denetim gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımız da son kullanma tarihi geçmiş ürün satan işletmeleri bize bildirirlerse gereken işlemleri yaparız. Bu konuda halk duyarlılığına da ihtiyacımız var. Hedefimiz ilçemiz sakinlerinin gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilmesi” dedi.

 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138