Kadın girişimciler Şanlıurfa’da buluştu

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası İl Kadın Girişimciler Kurulu, Şanlıurfa’da düzenlenen ‘Türkiye’nin Kadınları Ülkenin Yol Haritasını Belirliyor” adıyla düzenlenen etkinliğe katıldı.

Kadın girişimciler Şanlıurfa’da buluştu
Şanlıurfa Ticaret Ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu ve AB Bilgi Merkezi İşbirliği ile hazırlanan proje kapsamında düzenlenen etkinlikle ilgili bilgilendirmede bulunan Yalova Ticaret ve Sanayi Odası İl Kadın Girişimciler kurulu Başkanı Süheyla Uzuneser, “Şanlıurfa'ya gittik. Yalova Kadın Girişimciler Kurulu olarak 14 kişilik bir grup ile programa katıldık. Türkiye’nin ‘Ülkenin Yol Haritasını Belirliyor’ adını taşıyan programa 11 ilin kadın girişimciler kurulları katıldı.

Şanlıurfa Valiliği kadın istihdamının gelişmesi ve kadının güçlenmesi için sadece bu konu ile ilgilenen vali yardımcısı atamış. Elbirliği Kadın Derneği olarak, 120 bin euro’luk proje yürütmekteler. Bu proje ile geniş kapsamlı bilgi alarak ardından dünyanın en eski inanç merkezlerinden Göbekli tepe ziyaret edildi. Bizim için düzenlenen sıra gecesinde Yalova grubu olarak, yöresel kıyafetler giyerek gecenin hakkını  verdik. Bu seyahette iller arasında dayanışma, işbirliği kültürünün sağlanması amaçlanıyor.

Şanlıurfa kadınlarının yanı sıra diğer illerin kadınlarıyla da işbirliğini güçlendirdik. Bu organizasyonu düzenleyen TOBB Ş. Urfa Kadın girişimciler Kurulu Başkanı
Vildan Polat arkadaşıma ve Kurul üyelerine, yetkililere çok teşekkür ediyoruzBu organizasyonu düzenleyen TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat ve kurul üyelerine çok teşekkür ederim” dedi
YORUM EKLE

banner137

banner138