Yalova’nın lokomotiflerine SGK’dan teşekkür

SGK Haftası nedeniyle düzenlenen törenle Yalova’da yüksek sigortalı sayısına ulaşan ve primlerini düzenli ödeyen ilk 10 kurum ve kuruluşa plaketleri verildi.

Yalova’nın lokomotiflerine SGK’dan teşekkür
İlk 10’da ağırlığı 4 firma ile tersaneler çekerken, Akkök Grubu’nun 3 şirketi, İpek Kağıt, Özdilek ve Yalova Uzmanlar Hastanesi plaket alan diğer kurumlar oldu.

En yüksek sigortalı sayısına ulaşan 10 firmaya plaket

13-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan SGK haftası kapsamında, il genelinde en yüksek prim ödeyen işverenlere teşekkür plaketleri sunuldu. Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen ve Yalova Valisi Esengül Civelek ile Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu’nun da yer aldığı plaket töreninde konuşan SGK İl Müdürü Ali Gencer, hafta boyunca yapılan faaliyetler hakkında bilgi vererek, sosyal güvenlik bilincinin oluşması için çaba gösterdiklerini söyledi. Gencer’in konuşmasının ardından YACDER’i temsilen Ekrem Fidan’a SGK İl Müdür Yardımcısı Hasan Demiröz tarafından kuruma olan katkıları nedeniyle teşekkür plaketi verildi.  AKP Milletvekili Temel Coşkun, il dışındaki programı nedeniyle katılamadığını belirttiği törene mesaj göndererek, Türkiye’nin yüzakı kurumlarından biri olduğunu belirttiği SGK’nın önemini vurgulayarak, işverenler başta olmak üzere tüm kesimlerden kayıtdışı istihdamın önlenmesi konusunda duyarlı olmalarını istedi.

Aktops Genel Müdürü Özel katılmadı

Ardından geçilen plaket töreninde Aksa Akrilik Kimya AŞ adına plaketini ise Vali Esengül Civelek, fabrika adına Semir Ersun’a takdim etti. Akkim İnsan Kaynakları Müdürü Sibel Dikmen, İpek Kağıt İnsan Kaynakları Yöneticisi Fazıl Başaran, Beşiktaş Tersanesi’nden İdari İşler Müdürü Melih Zopa, Tersan Tersanecilik’ten Bekir Kars, Sefine Tersanecilik’ten İdari İşler Müdürü Metin Subaşı, Uzmanlar Sağlık Hizmetleri AŞ Genel Müdürü Hüseyin Ateş, Özdilek AVM adına İşletme Müdürü Cevat Bezek, Cemre Tersanesi adına Yönetim Kurulu üyesi Necmettin Çubuk ödüllerini aldı. Aktops Tekstil adına ise ödül almaya gelen kimse olmadı. Plaket töreni verilen kokteyl ile son buldu. 
YORUM EKLE

banner137

banner138