Yalovalı emlakçılar Dubai’de

İnternational Property 2013 Dubai emlak ve gayrimenkul fuarında Orta ve uzakdoğudaki yatırımcılara Yalova’yı ve kendi firmalarını tanıtan Tuğra Emlak, fuarda ilgi gören ekipler arasında yer aldı.

Yalovalı emlakçılar Dubai’de
Tuğra Emlak  Yönetim kurulu başkanı Aydın Tekiner, fuarın kendileri açısından önemli olduğunu ifade ederek, “Bu fuar bizim ortadoğudaki yatırımcılara ulaşmamızı  ve ileride başka ülkelerde yapılacak fuarlarda boy göstermemiz için bize tecrübe sağlayacaktı. Elimizden geldiğince de hem şehrimizi hem ülkemizi tanıttığımıza inanıyoruz. Ayrıca bu fuar sadece Dubai ile sınırlı değil, ortadoğudaki Arap yarım adası hatta Çin Endonezya Malezya gibi teknoloji üretiminde önde gelen ülkelerinde yoğun ilgi gösterdiği bir fuardı.

Fuarda Arap yatırımcıların İlk gözdesi İstanbul ve Yalova’ydı, zaten halkımızın da bildiği gibi şehrimiz Arapların her dönem göz bebeği olmuştur. Bunun yanında Bursa ve Sapanca da Arapların ilgisini çekmeyi başarmış bölgelerdir. Son dönemlerde ülkemizdeki ekonomik büyüme, dış ilişkilerdeki sıcak gelişmeler, terörün sona yaklaşması gibi ülkemizdeki refah düzeyini arttıracak işlerin çoğalmasıyla Ortadoğu'da Türkiye’ye ve hükümete olan güven artmıştır. Bu durum da Ortadoğu'daki yatırımcıların biraz daha cesur davranmasını ve İngiltere,  Amerika ve  Avrupa'daki yatırımlarını ülkemize çevirmesini sağlamıştır. Ancak bu güzel gelişmelerin dışında üzücü olan durumlar da söz konusu. Bunların başında yabancılara yapılan satışlardaki bekleme süresi ve yapılması zorunlu olan proje isteği yabancı yatırımcıları ve bizleri zor durumda bırakmaktadır” dedi.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138