ŞEHİT POLİS ABDÜLHAMİT KAYA’NIN ADI SOKAĞA VERİLDİ

Yalova Belediyesi’nin son meclisinde aldığı kararla Şırnak’ta şehit düşen Abdülhamit Kaya’nın adı Adnan Menderes Mahallesi 21.Sokak’a verildi. Sokağın yeni tabelası yerine törenle konuldu.

 ŞEHİT POLİS ABDÜLHAMİT KAYA’NIN ADI SOKAĞA VERİLDİ

Yalova Belediyesi’nin son meclisinde aldığı kararla Şırnak’ta şehit düşen Abdülhamit Kaya’nın adı Adnan Menderes Mahallesi 21.Sokak’a verildi. Sokağın yeni tabelası yerine törenle konuldu.Şırnak’da Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliğine PKK’lı teröristlerce bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen Yalovalı polis memuru Abdülhamit Kaya’nın adı artık Adnan Menderes Mahallesi 21.Sokak da yaşayacak. Belediye meclisinde alınan kararla sokağın yeni adı ‘Şehit Polis Abdülhamit Kaya Sokak’ oldu.


Kurdelesi dualarla kesildi


Yeni tabela sokağa dikildi ve açılış töreni düzenlendi. Açılış törenine Başkan Salman’ın yanı sıra Yalova milletvekilleri Fikri Demirel, Muharrem İnce, CHP İl Başkanı Özcan Özel, CHP Merkez İlçe Başkanı Ertan Şener, Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Kaya’nın ailesi ve çok sayıda bölge sakini katıldı.Şehit Abdülhamit Kaya’nın ailesiyle birlikte gerçekleştirilen açılış töreninde Türk bayrağına sarılı sokak tabelasının kurdelesi dualar ile kesildi.


"Ruhları şad olsun"


Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman açılışta yaptığı konuşmada, “Şehitlerimizi unutmamak, unutturmamak için elimizden geleni yapıyoruz. Adnan Menderes Mahallesi 21. Sokak’a da ağustos ayında Şırnak Cizre’de şehit düşen Abdülhamit Kaya’nın ismini verdik. Kaya ailesinin acısını bir nebze de olsa dindirebildiysek ne mutlu bize. Başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi ve vatanımız, milletimiz ve bayrağımız uğruna şehit olan kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum; ruhları şad olsun” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138