Kent Konseyinden Eruslu’ya Ziyaret

Yalova Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Kent Konseyi Başkanı Ömer Fitoz’un başkanlığında Yalova Üniversitesi Rektörlüğüne ikinci kez atanan Prof. Dr. Niyazi Eruslu’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Kent Konseyinden Eruslu’ya Ziyaret
Ziyaret çerçevesinde; Kent Konseyi Başkanı Ömer Fitoz, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından yeniden Rektörlük görevine atanması nedeniyle tebrik etti ve yeni dönemde başarılar diledi. Ömer Fitoz, Yalova kamuoyunun Üniversite ile ilgili beklentileri aktararak; Yalova Üniversitesi’nin şehre ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda önemli katkıları olduğunu ve yeni dönemde de bu katkıların artarak devam etmesini istediklerini ifade etti. Fitoz, yeni atanan Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, Prof. Dr. Ali Rıza Abay ve Prof. Dr. Talip Alp’i de tebrik etti.

Eruslu, “Sorunlar artık çözüldü, kampus için kazma vurulacak”

Rektör Eruslu ise, “Üniversite olarak geçen dönem yeni ve yenilikçi bölümleri ile büyümememizi sürdürürken; aynı zamanda da Merkez Kampüs Alanı ile ilgili bazı sorunlarla uğraştık. Şimdi bu sorunların tamamı çözüldü ve Merkez Kampüsümüz için kazma vurulacak noktaya geldik. İnşaat ile ilgili son hazırlıklarımız da tamamlanmak üzere… İlçelerde kurulan MYO'lar da çok önemli. Yalova Üniversitesi olarak bu yıl ki LYS'de de tercih edilen bir üniversite olduk. Bu da bizim için çok sevindirici. Ayrıca akademik yayınlarda iyi durumdayız. Üç tane akademik dergi çıkarıyoruz. Yeni dönemde özellikle Merkez Kampus inşaatına odaklanacağız” dedi. 

YORUM EKLE

banner137

banner138