Ak Partili Ataş, ‘Türkiye’de işsizlik yok’

Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Yalova’da katıldığı programda son derece ilginç tespitlerde bulundu. Ataş, Türkiye’de işsizliğin olmadığını, iş beğenmezliğin olduğunu savundu.

Ak Partili Ataş, ‘Türkiye’de işsizlik yok’

Yalova’nın Çınarcık ilçesindeki Şenköy’de düzenlenen ‘Yalova aronyası hasat töreni’ne katılan Ak Parti Yalova Milletvekili Mustafa Ataş, yaptığı konuşmada, ülkedeki işsizlik sorununa değindi. Ataş, Türkiye’nin her tarafını gezdiğini belirterek “Ülkemizdeki kadar tarım alanlarının boş durduğunu ben hiçbir dünya ülkesinde görmedim. İnsanlarımızın kendi memleketinde arazileri bomboş duruyor. Büyükşehirlerde durup asgari ücretle çalışmayı tercih eden bir toplum haline geldik. Ben buradan bir kez daha yüksek sesle sesleniyorum. Türkiye’de kesinlikle işsizlik yoktur. Türkiye’de iş beğenmemezlik vardır ve mesleksizlik vardır” dedi.

İşadamlarının eleman bulmakta sıkıntı yaşadığına dikkat çeken Ataş, şöyle devam etti:

“Tekstil sektöründe eleman bulamayan bir sektör olduğuna şahit oluyoruz. Tarım sektöründe çalışacak eleman bulamayan çiftçilerimize şahit oluyoruz. Hayvancılık sektöründe çoban bulamayan hayvancılık sektöründeki insanımıza şahit oluyoruz. Afganlılar olmasa Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da çoban bulamayacak hayvancılık yapan insanlarımızı biliyorum. Üniversiteyi bitirmek bir meslek sahibi olmak anlamına gelmiyor. Üniversiteyi bitirmekle birlikte iyi bir meslek sahibi olmak hepimizin elinde. Gençlerimiz maalesef üzülerek söylüyorum masa başı iş yapmanın peşinde. Biz gençlerimizin masa başı iş yapmanın ötesinde kendi imkanlarıyla kendi geleceğini inşa edecek bir beceriye sahip olmak donanımıyla donanması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu. Mustafa Ataş, söylediklerinin partisini bağlamadığını, kendi düşünceleri olduğunu da sözlerine ekledi. Şenköy’de düzenlenen hasat törenine Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mustafa Ataş ve Osman Boyraz, Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, belediye başkanları, kurum müdürleri ve çiftçiler katıldı.

YORUM EKLE