Altuğ Doğan’dan “çay parası” tepkisi

Yerel basına yansıyan İl Özel İdaresi temsili gider masraflarının bir kısmının İl Genel Meclisi üyelerince karşılanacağı haberlerinin ardından bir açıklamada bulunan CHP’li Meclis Üyesi Altuğ Doğan, meclis toplantılarında yapılan çay-içecek harcamalarının aylık 30 katına tekabül eden bir masrafın faturasının meclis üyelerine çıkarılmasının trajikomik olduğunu belirtti.

Altuğ Doğan’dan “çay parası” tepkisi
Doğan, “En son girmek istediğim polemik konusu bu çay meselesidir ama İl Özel İdaresi’ni temsil eden kişilerin hiç yoktan sorun yaratıp olayı trajikomik hale getirmeleri gariptir. Meclis toplantıları öncesindeki kısa zaman diliminde meclis üyeleri ve misafir basın mensuplarının ki bu sayı maksimum 20 kişidir, 2 bardak çay içtikleri var sayılırsa, 5 günlük meclis toplantıları sırasında toplam 200 bardak çay için çıkacak mali gider 100 TL’dir.

İdarenin kamuoyuna yansıyan borcu yaklaşık 3 bin TL olduğuna göre mevcut bu garabet durumda meclis üyelerinin hiçbir ilişkisinin olmadığını düşünüyorum. Değerlendirme sayın kamuoyunundur.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

banner137

banner138