Çandır, ‘İktidar Yalova’dan vekil çıkaramaz’

Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimler için 14 Mayıs tarihini işaret etmesi üzerine açıklamalarda bulundu.

Çandır, ‘İktidar Yalova’dan vekil çıkaramaz’

Çandır, “Merhum Başbakanımız Adnan Menderes, Ak Partinin tekelinde değil, Adnan Menderes bu ülkenin insanıdır” dedi. Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimler için merhum Başbakan Adnan Menderes'in 14 Mayıs 1950'de seçimden zaferle çıktığını hatırlatarak bu tarihi işaret etmesi üzerine açıklamada bulundu. İl Başkanı Çandır, “Merhum Başbakanımız Adnan Menderes, Ak Partinin tekelinde değil, Adnan Menderes bu ülkenin insanıdır. Adnan Menderes, İsmet İnönü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Turgut Özal, Bülent Ecevit, şu anki mevcut siyasi partilerin hiç birisi Adnan Menderes’i sahip çıkmaya kalkmasın, merhum Başbakanımıza oy veren yine bu milletti. Kimsenin inisiyatifinde ya da tekelinde değil bu durum ama yıllardır bu algı oluşturuluyor. Seçimler için 14 Mayıs tarihinin işaret edilmesinin içinde bile bir algı var. Artık algıların çözüm olmadığını, karın doyurmadığını vatandaş anladı. Biz bunu sahada görüyoruz işte insanlar konuşuyor. Daha henüz 6’lı masa iktidara gelmedi, milletin neye yeter ya da neye tamam diyeceğini 14 Mayıs’ta göreceğiz. Cumhurbaşkanımızın dediği masa konusu doğrudur ama hangi masaya yeter diyecek? 3+1 masaya mı diyecek, 6’lı masaya mı diyecek onu göreceğiz. Yalova’mız için yeni bir nefes olur, yeni bir soluk olur” dedi.

‘Millet sandıkta tokadı atacak’

Ak Partinin bu şartlar altında Yalova’dan Milletvekili çıkaracağını zannetmediğini söyleyen Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, “Yalova’da 3 milletvekili adaylığının üçünü de 6’lı masanın adayları alır. Bu ekonomik koşullarda, şu pozisyonda iktidarın Yalova’da milletvekili çıkaracağını ben tahmin etmiyorum. 6’lı masada kim ne alır ona da vatandaş karar verir. Genel Merkezlerin yereldeki partilerin performansları karar verir ama yerelde de genelde de Ak Parti ağzıyla kuş tutsa milletvekili çıkaramaz benim şahsi fikrim bu. Vatandaşımız da iktidara oy verirse, onları güçlendirirse biz yanılırız. Deriz ki, biz hata yapmışız, külahımızı alırız önümüze düşünürüz nerede hata yaptık diye. Yalova’da öncelikle şuna bakmak lazım, bizim birlikte hareket ettiğimiz siyasi partilerle Yalova için neyi planladığımızı netleştirmemiz lazım. Yalova’da neyi istiyoruz 3-0’mı istiyoruz? Bunu istiyorsak ortak hareket etmek zorundayız. 1-1-1 düşünüyorsak o zaman her koyun kendi bacağından asılır diyeceğiz. 2-1 iktidar mevcut statüyü korusun diyorsak, eğer bu fikri düşünüyorsak herkes kendi egosunu kendi tabelasını düşünür, o zaman bu işin içinden iktidar sıyrılır gider. Ama birlikte hareket edilecekse, Yalova’yı 3-0 6’lı masa alsın istiyorsak o zaman birilerimiz, bazılarımız bazı şeylerden feragat edecek. Biz feragat eder miyiz? Biz Genel Merkezlerimiz neyi uygun görürse Yalova için, biz onun altına imza atarız. Aday olsak da olmasak da canla başla aday olacak arkadaşlarımızın yanında dururuz, birlikte omuz veririz. Bizden talep ederlerse teşkilatlarımızla destek veririz, bize görev düşerse bizde aynı desteği sandıkta da sahada da bekleriz. Çünkü bu iş tek taraflı olmaz, Yalova’da birileri birilerini destekleyecekse, diğer şehirlerde de bu iş karşılıklıdır. Ben sana Yalova’da destek veririm sen bana misal Osmaniye’de destek verirsin. Veya biz size Osmaniye’de destek veririz siz bize Yalova’da destek verirsiniz. Bu birlikte konuşularak çözülebilecek sorular, umarım bu tarih Yalova ve ülkemiz için hayırlı olur. Bizde 14 Mayıs’ı Cumhurbaşkanımız gibi dört gözle bekliyoruz. Millet sandıkta tokadı atacak hazır olsunlar

RECEP CAN

YORUM EKLE