CHP’den bir dizi ziyaret

CHP İl Başkanı Özcan Özel ve İl Yönetimi Yalova Emniyet Müdürü Ahmet Selim Akyıldız , Yalova Barosu Başkanı Av.Cevdet Bekler ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi Başkanı Mustafa Ürkmez’i ziyaret ettiler.

CHP’den bir dizi ziyaret
İlk Ziyaret Emniyet Müdürü Akyıldız’a

CHP İl Başkanı Özcan Özel ve İl Yönetimi ilk ziyaretini Yalova Emniyet Müdürü Ahmet Selim Akyıldız’ı makamında ziyaret ederek gerçekleştirdi. CHP İl Başkanı Özcan Özel, Yalova’nın Asayiş olaylarında, güvenli bir kent olmasında Emniyet mensuplarının fedakarca çalışmalarında önemli bir etken olduğunu, demokratik tepkilerini dile getiren vatandaşlara karşı emniyet mensuplarının daha hoşgörülü davranmasını beklediklerini belirterek, Emniyet mensuplarının özlük haklarının iyileştirilmesi amacıyla CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin TBMM’de konunun takipçisi olduğunu sözlerine ekledi.  

CHP İl Başkanı Özel, CHP’nin yerel yönetim iktidarında kentle ilgili karar alınması halinde kentin kamu kurumlarının görüş ve önerilerinin alınacağını belirterek “ Yalova’nın en önemli sorunlarından bir tanesi de trafik ve ulaşım sorunudur. Ancak, bu konuda yerel yönetimler karar aşamasında sizlerden görüş almadığını öğrendik. Oysa, trafik sorununun çözümünde Yalova Emniyetinin görüşü oldukça önemlidir” dedi

Akyıldız, “Nüfus 5, araç sayısı 8 kat arttı ama yollar aynı”

Yalova Emniyet Müdürü Ahmet Selim Akyıldız ise yaptığı konuşmada, kendisinin bir Yalovalı olarak tanımladığını, emekli olduktan sonra da Yalova’da yaşamaya karar verdiğini belirterek “ Yalova’yı İstanbul’un bir ilçesiyken tanırımn. 1995 yılında Yalova il olurken nüfusu 65 bindi. Araç sayısı ise 6 bindi. Yani nufusun %yüzde 10’u kadar araç vardı. Şimdi nüfus 215 bin. Ancak araç sayısı 48 bin..1995 yılında da aynı yollar vardı şimdi de aynı yollar. Üstelik 1995 yılında yollar daha genişti şimdi araç yoğunluğuna karşın yollar daraldı” dedi. Yerel yönetimlerin aldığı kararlarda Emniyetin görüşlerinin alınmamasının bir eksiklik olduğunu söyleyen Akyıldız, Yalova’nın Asayış  konusunda güvenli kentler arasında yer aldığını, polisin olaya anında müdahale ettiğini sözlerine ekleyerek “ Amacımız, geceleri Yalova sokaklarında kadınlarında rahat ve güvenli bir ortamda gezmelerini sağlamak ve halka da bu güveni tam olarak yansıtmaktır, bizler bunun için çalışıyoruz” dedi.

İkinci Ziyaret Yalova Barosu Başkanı Cevdet Bekler’e

CHP İl Başkanı Özcan Özel ve İl Yönetimi ikinci ziyaretini Yalova barosu Başkanı AV. Cevdet Bekler’e gerçekleştirdi. CHP İl Başkanı Özcan Özel, ziyarette gerçekleştirdiği açıklamada, CHP’nin yalova’da yerel yönetimlerde iktidar olması halinde, alınacak olan kararlar öncesinde kamu menfaatleri doğrultusunda Yalova Barosundan hukuksal yardım talep edeceklerini, Yalova Baro’sunun görüşlerini önemseyeceklerini belertti. Yalova Barosu Başkanı Av. Cevdet Bekler, yerel yönetimlere her konuda hukuksal destek vermeye hazır olduklarını açıklayarak şöyle konuştu:

Bekler, “Tokat Atana 5 Yıl, Tokatlayana 1 Yıl”

Yalova Barosu Başkanı Av. Cevdet Bekler, yerel yönetimlere her konuda hukuksal destek vermeye hazır olduklarını açıkladı. Ziyarette açıklamalarda bulunan Yalova Baro Başkanı Av. Cevdet Bekler, son 4. yargı paketiyle, ihaleye fesat karıştırma suçunun 5 yıldan 1 yıla düşürüldüğünü hatırlatarak “ Tokat atan 5 yıl ceza alırken son yapılan düzenlemeyle, tokatlayan 1 yıl ceza alacak” dedi. İstanbul Barosuna açılmış davanın savunma hakkına açılmış bir dava olduğunu sözlerine ekleyen Bekler, uzun yargılamaların hukuk sistemini çıkmaza dönüştürdüğünü söyledi.

Günün Son Ziyareti Şehit ve Gaziler Derneğine

CHP İl Başkanı Özcan Özel ve İl Yönetimi günün son ziyaretini Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi Başkanı Mustafa Ürkmez’i ziyaret ederek gerçekleştirdi. Dernek başkanı Ürkmez’den, dernek çalışmaları hakkında bilgi alan dernek üyelerinin sorunlarını dinledi. Dernek Başkanı Ürkmez,  Yalova’da 28 Şehit, 22 gazi olduğunu, dernek üye sayısının ise 85 olduğunu belirterek derneğin yer sorunu olduğunu, kendi imkanlarıyla derneğin giderlerini karşıladığını, yerel yönetimlerin kamu yararına çalı4şan derneklere yer vermesi gerektiğini vurguladı. Ürkmez “ bizler dernek binalarımızda zor koşullar altında çalışırken ayrıca sanki burada ticaret yapıyormuş gibi bizler her ay dernek binamız için stopaj vergileri ödüyoruz” dedi

YORUM EKLE

banner137

banner138