Deva’da Gençler Bir Araya Geldi

Demokrasi ve Atılım Partisi Yalova İl Gençlik Çalışmaları Başkanı Mehmet Akif Balcan tarafından düzenlenen DEVA Partisi Gençlik Buluşması, Yalova Kurucu İl Başkanı Mehmet Demirhan, Merkez İlçe Gençlik Çalışmaları Başkanı Burak Üstün, İl Kurumsal İletişim, Tanıtım ve Halkla İlişkiler Başkanı Burak Demir, Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi Muhammed Yunus Büyükyıldız ve genç partililerin katılımıyla parti binasında gerçekleşti.

Deva’da Gençler Bir Araya Geldi

Yapılan buluşmada İl Başkanı Mehmet Demirhan DEVA Partisi’nin kuruluş amacından, politikalarından, değer ve ilkelerinden bahsetti. Demirhan, “Partimiz tüm politika oluşturma, karar alma ve uygulamalarında; şeffaflık, hesap verebilirlik, dürüstlük, çoğulculuk, katılımcılık, kurumsallaşma, her alanda liyakati esas alma, işi ehline verme, istişareye ve ortak akla dayalı yönetim, vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmama, her koşulda gelişmiş bir demokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri ve hukukun üstünlüğünü savunma, toplumun değerlerine, ihtiyaç ve taleplerine duyarlı olma, kendini değerlendirmede tevazu ve ahlakı temel alma, politika uygulamalarında tutarlılık, öngörülebilirlik ve bütüncül yaklaşımı esas alma ilkelerine bağlı kalacaktır. Bu bağlamda gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı, saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmek için canla başla çalışacağız” dedi.

Balcan, ‘Gençlik ülkenin en değerli varlığıdır’

İl Gençlik Çalışmaları Başkanı Akif Balcan, “Gençlik ülkemizin en değerli varlığıdır. Gençlik sadece gelecek değil, aynı zamanda bugündür. Gençliğin dinamizmi ve gücü, hayal ettiğimiz özgür, adil ve demokratik Türkiye’nin güvencesidir. Gençlerimizin özgüveni yüksek, geleceğe güvenle bakan, algıları açık, dünyayla entegre olmuş ve üretken bireyler olmaları temel hedefimizdir” şeklinde konuştu. Konuşmalarının ardından gençlerin Yalova’da yaşadıkları sorunlar hakkında konuşuldu. Gençlerin DEVA Partisi’nden beklentileri üzerine durum değerlendirmelerinde bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 14:28
YORUM EKLE