DP’nin Adayı Erbalta

Demokrat Parti’nin Yalova Belediye Başkan adayı netleşti. Partinin il binasında düzenlenen toplantı da Tevfik Erbalta’nın DP Yalova Belediye Başkan adayı olduğu açıklandı.

DP’nin Adayı Erbalta

DP Yalova il Başkanı Muharrem Er’in istifasıyla boşalan il başkanlığına, getirilen Tevfik Erbalta,   Genel Merkezi ile aldığı karar neticesinde Yalova Belediye Başkanı adayı olarak gösterildi. Demokrat Parti (DP) İl Başkanlığı düzenlediği basın toplantısında Yalova Belediyesi için başkan adayını açıkladı. Demokrat Parti İl Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıya; Merkez İlçe Teşkilatı ve İl Teşkilatı destek verdi. Genel Merkez’den alınan karar doğrultusunda Demokrat Parti’nin Yalova Belediye Başkanlığı için adayı Tevfik Erbalta olarak belirlendi.

Yalova’nın geleceği ve gelişimi için önemli işler yapacağını kaydeden Erbalta, şu açıklamayı yaptı: “Yalova’nın il olmasında Demokrat Parti’nin yatırımları ve çalışmaları fazladır. Birkaçını sıralamam gerekirse; yat limanı, meyve hali, Yalova’nın asfalt ile buluşması, İDO iskelesi, Cumhuriyet Meydanı düzenlemesi, park, bahçe ve alt yapı düzenlemeleri, SSK hastanesinin yerinin ve Uygulama Oteli yerinin devlete devri gibi çalışmalar bu dönemin eserleridir. Yalova il olduktan sonra seçilen ilk Yalova milletvekilimizi, rahmetle yad ettiğimiz büyük demokrat, dava adamı Sayın Cevdet Aydın’ın Yalova İDO iskelesi, yat limanı, Yalova - Armutlu yolu ve buna benzer yatırımlarda büyük emeği vardır. Kendisini rahmetle yad ediyorum. Ben iddia ediyorum; Türkiye’de olduğu gibi Yalova’da da yapılan eserler demokrat misyonun eserleridir. Bugün Türkiye’den DP eserlerini çıkarın, bu ülke çöl gibi olur, evimizde ve işyerlerimizde mum ile otururduk. Aynı şekilde Yalova’dan da DP’nin eserlerini çıkardığımızda ortada kayda değer bir şey bulamayacaksınız. Çünkü demokratlar tüyü bitmedik yetimin hakkını ve milletin vergilerini çalmadı, esere dönüştürdü. Yalovalılara sözüm; tüyü bitmedik yetimin hakkını; çalmadık, çalmayacağız, çaldırmayacağız”

YORUM EKLE