Genç’ten, “İnce yeni parti kuracak” savı

Yazıları ve edebiyatıyla bir ekol olan Nihat Genç, kendi sitesinde yazdığı Balyoz Davası değerlendirmesinde, CHP’nin içinde aralarında Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin de olduğu bir grup partilinin başka bir parti kurma yolunda ilerlemek zorunda kalacağını savundu.

Genç’ten, “İnce yeni parti kuracak” savı
 Nihat Genç, “Yakında herşey olacak” başlıklı yazısında, mahkeme kararlarını da ağır şekilde eleştirdi. Genç, “Daha dur, süreç yavaş yavaş işleyecek, hepimizi birbirimizi öldüren canavarlar haline getirmeye doğru. Çok geçmez, işaret fişekleri çakıldı kararlar verildi, üç beş ay içinde başını Muharrem İnce, Emine Ülker, İlhan Cihaner’in çektiği CHP’liler partiden ayrılıp başka bir parti kurmaya zorlanacakları süreç de başlatıldı. Engin Alan’a ve özellikle Genelkurmay başkanı İlker Başbuğ’a sahip çıkamayan MHP’nin bir yıla kalmaz birkaç parçaya bölünmesinin yolu da açıldı” yorumunda bulundu.

Balyoz kararlarına ağır eleştiri

Genç, yazısını, “Bilinen tarih içinde yaşadığımız en büyük ‘ihtilal’le karşı karşıyayız, ne idügü belirsiz ajan provokasyonların taşıdığı belgelerle hukuk hiçe sayılarak Türk Ordusu tasfiye edildi. Hukuk, hakimler savcılar kullanılarak, yeniden efsanedeki gibi demir dağların içine hapsedildik, bundan sonra bu topraklarda yaşayan insanoğlu insanlar o demir dağları yeniden eritecek gücü buluncaya kadar bu kavga sürecek. Egemenlik yeniden padişahın, Sevr güçleri yüz yıl sonra geç de olsa Vahdettin’in imdadına yetiştiler. Türk ordusunu bir çuvala koyup uçurumdan attılar. Mülk yeniden padişahın” sözleriyle noktaladı.

YORUM EKLE

banner137

banner138