Görevden Alınan DP İl Başkanı Mahkeme Kararıyla Koltuğa Geri Döndü

YALOVA (İHA)-Demokrat Parti (DP) Yalova İl Başkanı Bahattin Sabahçı'nın yürütmeyi durdurma talebiyle açtığı dava kabul edildi. Sabahçı 6 Mayıs 2013 tarihi itibariyle mahkeme kararı gereğince İl Başkanlığı görevine iade edildi.

Görevden Alınan DP İl Başkanı Mahkeme Kararıyla Koltuğa Geri Döndü
Geçen Ocak ayında yapılan DP Yalova İl Kongresinde, DP İl Başkanlığına seçilen Bahattin Sabahçı ve il yönetimi Şubat ayında DP GİK kararıyla görevden alınmıştı.

DP Genel Merkezi'nin aldığı bu kararı mahkemeye taşıyan ve Yalova Asliye Hukuk Mahkemesi'ne yürütmeyi durdurma talebiyle dava açan DP İl Başkanı Bahattin Sabahçı, Mahkemenin verdiği karar sonrasında yeniden DP Yalova İl Başkanlığı koltuğuna mahkeme kararıyla oturdu.

DP İl Başkanı Sabahçı Mahkeme kararı sonrasında yaptığı açıklamada “DP GİK Yönetimi hukuksuz ve anti demokratik bir gerekçeyle beni ve arkadaşlarımı görevden aldı.Görevden alınma şekilleri bellidir. Ya parti teşkilatı çalışmaz ya da yüz kızartıcı bir kabahat olur. Bu şekilde görevden alınır. Seçimle gelen seçimle gider. Bu şekilde bir görevden alma hukuka aykırı. Biz de DP Genel İdare Kurulu'nun aldığı bu karar sebebiyle yürütmeyi durdurma talebiyle Yalova Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açmıştık. Hukuk doğru bir karar alarak bizleri göreve iade etti” dedi

YORUM EKLE

banner137

banner138