Gürel ifadeye çağrıldı

CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, Yalova’da asılan “128 milyar dolar nerede?” pankartları nedeniyle, kamu görevlisine hakaret gerekçesi ile emniyete ifade vermeye çağırıldı.

Gürel ifadeye çağrıldı

İfade sonrası açıklama yapan Başkan Mehmet Gürel, “Dün uzun süreden beri, medya aracılığı ya da basın toplantılarıyla, Genel Merkezimizin, diğer muhalefet partilerin ve bizlerin, hepimizin siyasi iktidara sorduğumuz, ‘128 milyar dolar nerede?’, ‘Bu dolarlar kaç TL’den satıldı?’, ‘Kimler bunları aldı?’, ‘Bu satışların altında kimlerin imzası var?’ diye teknik bir soru soruyoruz. Buna hükümetten herhangi bir cevap gelmiyor. Biz de sormaya devam ediyoruz. Bu, bizim sorumluluğumuz, görevimiz, ana muhalefet partisi Yalova Örgütü olarak cevap gelmediğinden dolayı da sormaya devam ediyoruz doğal olarak” şeklinde konuştu.

Kamu Görevlisine Hakaret

Gece saatlerinde emniyet ekipleri tarafından pankartların indirileceğini öğrenen Başkan Gürel, kamu görevlisine hakaret gerekçesi ile emniyete ifade vermeye çağırıldı. Yalova İl Emniyet Müdürlüğü önünde açıklama yapan Başkan Mehmet Gürel, “Çok enteresan şekilde dün gece saat 23.20 sularında emniyetten aradılar. Dediler ki ‘’astığınız pankartı indireceğiz’’. Mecburen gittik, pankartı indirdiler. Pankarttaki vurgunun yani ‘128 milyar dolar nerede?’ yazısının kamu görevlisine hakaret olduğunu söylediler. Ben de tabi hangi kamu görevlisi diye sordum fakat yanıt alamadım ve ifadeye çağırdılar beni. İfademde de sordum acaba savcı hangi kamu görevlisine hakaret görmüş bu yazıda. Üzerinde bir fotoğraf yok, isim yok, hakaret belirten sözcük, kelime, işaret yok. Fakat dün gece öğrendik ki Türkiye’nin her yerinde, Cumhuriyet Halk Partili bütün örgütlerin astıkları bu afişler emniyet güçleri tarafından kaldırılmış. Savcının yazısını da istedim ben dün. Fakat okudular vermediler. Bu bağlamda geldik, bugün emniyete ifademizi verdik. Bildiğimizi anlattık ve tekrar sorduk, 128 milyar dolar nerede? Bu halkın parası nerede diye sorduk. İnşallah gün gelir cevabını verirler” açıklaması yaptı.

YORUM EKLE