“Köylere Yapılan Yatırımları Çok Önemsiyoruz”

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, AK Parti döneminde Yalova’nın dört bir yanının ihya olduğunu, hizmet anlamında birçok yatırımın geldiğini ifade etti.

“Köylere Yapılan Yatırımları Çok Önemsiyoruz”

Yalova’nın köylerinin adeta beldeyi andırdığını söyleyen Başkan Öztabak, “Yalova köylerinin aldığı yatırımlarla geldikleri nokta diğer illerin köylerine nazaran belde seviyesinde. Artık yol sıkıntısı olan tek köyümüz dahi kalmadı. İlçelerimizin ve beldelerimizin tamamında doğalgaz mevcut. Şimdi sıra köylerimize geldi. AK Parti hükümetinin KÖYDES projeleri kapsamında gerçekleştirdiği yatırımlar sayesinde Yalova’daki köyler;  yollar, sıcak asfalt, alt ve üst yapı, göletler, tarım ve hayvancılık gibi birçok alanda hizmet aldı. Yalova’ya önemli yatırımlar gelmeye devam edecek. Bunlardan bir tanesi de köylere doğalgaz projesidir. Özellikle kış aylarında köylerimizin doğalgazın nimetinden faydalanması için girişimlerimiz devam ediyor” dedi.

Başkan Öztabak, “Safran, Hacımehmet, Kazımiye, Elmalık köylerimizde doğalgaz çalışmaları başladı ve 2018 sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. 2019 yılında da yeni bütçe planları kapsamında diğer köylere doğalgaz çekilmesi kapsamına alınacak. Hedefimiz Yalova’nın bütün köylerine doğalgaz bağlamak. AK Parti hükümeti ile birlikte bunu da kısa sürede başaracağız” dedi.

Başkan Öztabak, “Köyler bizim için önemli. Bu yüzden köylere yapılan yatırımları çok önemsiyoruz. Köylerimize yakın uzak demeden hizmet götürdük,  götürmeye de devam ediyoruz. Köylere geri göçün ve kırsal kalkınmanın önemine inanıyoruz. AK Parti olarak bu amaç doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz. Şehrimizi, köylerimizi ülkemizi koruyup kollamak, geleceğe güvenle yürümesini sağlamak vazifemizdir. Bu konuda AK Parti olarak çalışmaya devam ediyoruz. Bizim medeniyet anlayışımızda; bir şehrin can damarı, en önemli merkezi mahalleler, köylerdir. Köylerimiz, bizim medeniyetimize özgü bir kavramdır. Bu bağlamda önümüzdeki günlerde köylerimize getirilecek doğalgazın şimdiden hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 23:40
YORUM EKLE