Ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı Çınarcık Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Astsubay Çavuş Özcan Özkan tarafından yapıldı. 30 Ağustos Zafer Bayramı törenine Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, mülki idare amirleri, sivil toplum kuruluşları, askeri erkân ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cafe Kahn Hizmete Açıldı Cafe Kahn Hizmete Açıldı

Cumhuriyet Meydanında festival gibi kutlama

Çınarcık’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı 101. Yıl dönümü, Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan 5. Çınarcık Uluslararası 30 Ağustos Zafer Bayramı Festivali ile başladı. Çınarcık Belediyesi ve Çınarcık Turizm Derneği’nin organize ettiği 5. Çınarcık Uluslararası 30 Ağustos Zafer Bayramı Festivali’ne katılan Romanya, Bulgaristan, Letonya ve Kuzey Otesya ülkeleri kendilerine özgü halk oyunlarını sergiledi. Çınarcık Cumhuriyet Meydanı’nda; Çınarcık Turizm Derneği ve Çınarcık Halk Eğitim Merkezi halkoyunları ekibi ile yabancı ülke temsilcilerinin sergiledikleri yöresel oyunlar Çınarcık halkı tarafından büyük ilgi gördü. Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer gecenin sonunda Romanya, Bulgaristan, Letonya ve Kuzey Otesya temsilcilerine çiçek vererek teşekkür etti.

Çınarcık’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı (3)Çınarcık’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı (4)Çınarcık’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı (1)