Karamürsel Belediyesi tarafından bu yıl 39'uncusu düzenlenen Geleneksel Karamürsel Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde Altınovalı pehlivanlar kürsüye çıktı. Levent Erdoğan Er Meydanı'nda düzenlenen organizasyona, Altınova Belediyespor güreş takımı antrenörü Kaan Kaya’nın da yer aldığı 45'i başpehlivan olmak üzere 500 sporcu katıldı.

Yalovaspor’un Yüzü Gülüyor Yalovaspor’un Yüzü Gülüyor

Müsabakalar öncesi ellerine Türk bayrağı alan ve seyircileri selamlayan güreşçiler, büyük alkış aldı.

Karamürselli başpehlivan Gökhan Arıcı, jübile yaptı.

Minik I, Minik II, Teşvik I, Teşvik II, Tozkoparan, Ayak, Deste Küçük, Deste Orta, Deste Büyük, Küçük Orta Küçük, Küçük Orta Büyük, Büyük Orta, Başaltı ve Baş olmak üzere toplam 14 kategoride yapılan yarışmalara Altınovalı pehlivanlar damga vurdu.

Minik-2 kategorisinde güreşen Kaan Petek, Teşvik-2’de mücadele eden Mustafa Yanmaz ve Deste Küçük boydaki sporcumuz Enes Olgun altın madalyaya uzandı. Ayrıca Teşvik-‘de Şamil Çınar Çeviker, Topzkoparan’da Muhammed Mustafa Kalyon ve Osman Kaptan’da bronz madalyanın sahibi oldular.

Altınova Belediyespor güreş takımı antrenörü Kaan Kaya,” Karamürsel büyük başarı elde eden sporcularımızı tebrik ediyorum. Bizlere maddi ve manevi her zaman desteklerini esirgemeyen Altınova Belediye Başkanımız Metin Oral’a ve Altınova Meclis üyesi Hasan Karabacak'a çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Yalova-Altinova-Karamürsel-Pehlivan-Yagli-Güres6Yalova-Altinova-Karamürsel-Pehlivan-Yagli-Güres5Yalova-Altinova-Karamürsel-Pehlivan-Yagli-Güres4Yalova-Altinova-Karamürsel-Pehlivan-Yagli-Güres2Yalova-Altinova-Karamürsel-Pehlivan-Yagli-Güres