Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, ilimizin ulaşım altyapısını güçlendirmek için yürütülen yol yatırımları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Soygüzel, yeni asfalt plenti ve beton yol tesislerinin büyük ölçüde tamamlandığını ve üretim aşamasına yakın olduğunu belirtti. Bu tesislerin faaliyete geçmesiyle birlikte yol yapımında kapasitenin artırılacağını ve maliyetlerin düşürüleceğini vurgulayan Soygüzel, bu durumun İl Özel İdaresi’ni nadir iller arasında önemli bir konuma taşıyacağını dile getirdi. Soygüzel, “Yol yatırımlarıyla ulaşım konforunu artırıyoruz” dedi.

‘Çalışmalarımızı periyodik olarak yapıyoruz’

Ayrıca kış şartları ve devam eden kamu yatırımlarının hafriyat çalışmalarının köy yollarında bozulmalara neden olduğunu belirten Başkan Soygüzel, bu bozulmaların zaman içinde yama çalışmalarıyla çözüleceğini ve vatandaşların güvenle seyahat etmelerini sağlayacaklarını ifade etti. Soygüzel açıklamasında, “Kış şartları ve yapımı devam eden bazı kamu yatırımlarının inşaatına ait hafriyat çalışmalarından dolayı Çiftlikköy ilçemizdeki köy yollarının belli kısımlarında bozulmalar yaşandı. Bu bozulmaların zaman içinde yama yapılması şeklinde vatandaşımızın güvenle seyahat etmesi için çalışmalarımızı periyodik olarak yapmaktayız. Yeni tesisimiz ile havaların açması ile kısa zamanda ekiplerimiz çalışmalarını yoğunlaştırarak çözüm üreteceğiz” şeklinde konuştu.

‘Karayolları sorumluluğuna girmesi için çalışıyoruz’

Marmara Denizi'nde 3,8 Büyüklüğünde Deprem Marmara Denizi'nde 3,8 Büyüklüğünde Deprem

Soygüzel, İl Özel İdaresi’nin yol ağı dışında kalan otoban çıkışı-Kılıçköy-Taşköprü güzergahında yeni tesisleriyle yol güzergahını ulaşımın daha konforlu hale getirilmesi çalışmalarını sürdürdüklerini ve bu konuda gerekli girişimlerde bulunduklarını belirtti. Soygüzel, “Bu yolun otobandan çıkan tonajlı araç kullanımında olduğundan tekrar Karayolları sorumluluk alanına girmesi için sayın vekillerimizin bakanlık nezdindeki çalışmaları devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

‘Yeni güzergah trafik yoğunluğunu azaltacak’

Son olarak, proje çalışmaları devam eden Kocaeli Yalova yolunun yeni bir güzergah ile mevcut otoban çıkışı-Kılıç-Taşköprü güzergahını azaltacak alternatif ulaşımı getireceğini vurgulayan Başkan Soygüzel, “Proje çalışmaları devam eden Kocaeli Yalova yolunun bu alanda yeni bir güzergah ile mevcut otoban çıkışı-Kılıç-Taşköprü güzergahını büyük ölçüde trafik yolunu azaltacak alternatif ulaşımı da getirecek olması ile önümüzdeki süreçte ciddi ölçüde çözüme kavuşturacağı tabiidir” dedi.

Editör: Arda Yavuz