Belçika, İtalya, Estonya ve Almanya’nın ev sahipliğinde 2023 Avrupa Kadınlar Şampiyonası devam ediyor. Grup aşamasında karşılaştığı 5 takımını da yenerek grup liderliğini alan Filenin Sultanları, son 16 turunda Belçika’ya karşı zaman zaman zorlansa da 3-1 geçerek çeyrek finale yükseldi ve Çeyrek Finaldeki rakibimiz, turnuvanın ve Avrupa’nın en iyi takımlarından Polonya oldu. 30 Ağustos Çarşamba günü gerçekleşen karşılaşmada A Milli Kadın Voleybol Takımımız zorlu rakibini mükemmel bir oyunla 3-0 geçerek yarı finale çıktı.

U12 Liginin Lansmanı Gerçekleştirildi U12 Liginin Lansmanı Gerçekleştirildi

Filenin Sultanlarının, 2023 Avrupa Kadınlar Şampiyonası’nda yarı finale çıkmasının ardından tebrik mesajları yayımlanmaya başladı. Yalova Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Tahsin Becan, resmi sosyal medya hesabından Filenin Sultanlarını kutladı, Becan, “Harikasınız Filenin Sultanları. 30Agustos Zafer Bayramı'nın şanına yakışan bir galibiyetle yarı finaldeyiz. Bu yolun sonu final olsun. Smaç smaç şampiyonluğa yürüyoruz” ifadelerini kullandı.

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Avrupa Şampiyonası’ndaki Yarı Final Karşılaşmasını 1 Eylül Cuma Günü saat 18:00’de turnuvanın favorilerinden İtalya ile yapacak.

Haber/Göktuğ Doğukan Yüksel