Çiftlikköy Belediyespor Güreşçisi Buse Tosun Çavuşoğlu,milli forma için mücadele ettiği 2023 Dünya Güreş Şampiyonası’nda 68 kiloda finalde Moğolistan’lı rakibi Delgermaa Enkhsaikhan’ı tuşla mağlup ederek Dünya Şampiyonu oldu. Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer,Dünya Şampiyonu Buse Tosun Çavuşoğlu’nu Belediye Hizmet Binası’nın önünde karşıladı. Ay yıldızlı bayrağı Dünya Güreş Şampiyonası'nda zirvede dalgalandıran, Türk Milli Marşını herkese dinleten Şampiyon güreşçimizi Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer’in yanı sıra eşi Elif Soyer, Ak Parti Çınarcık İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, belediye çalışanları ve vatandaşlar karşıladı. Belediye Başkanı Numan Soyer Dünya Şampiyonu Milli Güreşçimiz Buse Tosun Çavuşoğlu’nu,Milli Takım Güreş Antrenörü Murat Gençtürk ve Çınarcık İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Gözde Gençtürk’ü makamında ağırladı.
Başkan Numan Soyer ile Yalova ve Türkiye’yi uluslararası müsabakalarda en iyi şekilde temsil eden ve sayısız başarıya imza atan milli güreşçimiz Buse Tosun Çavuşoğlu’nun spor ve hedefleri hakkında uzunca bir süre sohbet ettikten sonra Buse Tosun Çavuşoğlu’na özel kutlama pastasını kestiler.
 NUMAN SOYER, “ALLAH’IN İZNİYLE DAHA NİCE ŞAMPİYONLUKLAR GELECEK”
Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Buse’nin tüm maçlarını televizyondan izlediğini ifade ederek, “İlimizi ve ülkemizi uluslararası alanda başarı ile temsil eden ve bizlere büyük gurur yaşatan milli güreşçimiz Buse Tosun Çavuşoğlu’nun final maçını seyrederken heyecan son noktadaydı.Bizlere büyük gurur yaşatan milli güreşçimiz Buse Tosun Çavuşoğlu’na ve ona bu imkanları sağlayan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’a teşekkür eder,başarılarının devamını dilerim. Umarım bir dahaki ziyaretinde olimpiyat madalyası ile gelerek tarihi bir başarıya daha imza atar.’’dedi.
Buse Tosun Çavuşoğlu’da çok mutlu ve gururlu olduğunu belirterek ‘’ Şampiyon olacağıma inancım tamdı.Çok şükür altın madalyayı ülkeme ve Yalova’ya getirdim.Size söz verdiğim gibi dünya şampiyonu kemerini Çınarcık’ımıza ve size getirdim.İnşallah olimpiyatlarda da altın madalya alıp tekrar bu mutluluğu birlikte yaşarız.’’diye konuştu.

Sem77 Yalovaspor Iğdır Deplasmanında Sem77 Yalovaspor Iğdır Deplasmanında

dunya-sampiyon-cinarcik-yalova (3)dunya-sampiyon-cinarcik-yalova (4)dunya-sampiyon-cinarcik-yalova (2)