“Her Ele Bir File” Projesi Çınarcık’ta Start Aldı

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen, “Her Ele Bir File” projesi ilçelerde de yaygınlaştırılıyor. Bu kapsamda Çınarcıklı öğretmenlere de file örme eğitimi verilmeye başlandı.

“Her Ele Bir File” Projesi Çınarcık’ta Start Aldı

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Her Ele Bir File” projesinin Çınarcık kanadını start aldı. Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çınarcık Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile plastik poşetlerden kaynaklanan çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla öğrencilere file örmeyi öğretecek öğretmenler kursiyerlerle buluştu. Bu kapsamda ilçedeki okullardan birer öğretmen, okullarında yaygınlaştırması amacı ile file örme kursuna katılıyor.

“Poşet yerine file”

Yalova İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun, plastik poşetin 1000 yıl sonra doğaya karıştığına dikkat çekerek, “Bir kişi yılda 440 poşet kullanmış oluyor. Projemizle 2019’da bunu en aza indirmek istiyoruz. Bizler toplum olarak bu konuda farkındalık oluşturmalıyız. Bu bilinci çocuklarımıza erken yaşlarda kazandırmalıyız. Çünkü çevreyle birlikte doğuyoruz, büyüyoruz, yaşıyoruz. Projemizin Yalova’mızda birçok projede olduğu gibi, tüm ülkemize yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz” dedi.

Eğitimin yalnızca öğrenciye akademik bilgi yüklemekten ibaret olmadığını vurgulayan Müdür Tosun, “Öğrencilerimizi çok yönlü yetiştirmek istiyorsak onları her yönden doğru olarak bilgilendirmeliyiz. Sanat, spor, sosyal ve kültürel alandaki projelerimiz 2023 vizyonumuzun hedefleriyle 2019’da da artarak devam edecektir” diye konuştu.

Projenin hedefi

Projede hedefin, il genelinde resmi 104 ilköğretim okulunda öğrenim gören 23 bin 665 öğrencinin akademik başarılarının yanında '2023 Eğitim vizyonunun hedefleri arasında da yer alan', erken yaşlardan itibaren hayallerini tasarlayarak hayata geçirmeleri, sorunlara çözüm geliştirmeleri, yaşadığı çevreyi fark etmeleri ve korumalarını sağlayarak sosyal ve kültürel hayata entegre olmaları ve üst düzeyde hazırlanmalarını desteklemek olduğu bildirildi.

YORUM EKLE

banner137

banner138