Öğrenciler İşkur “İş Kulübü” Eğitimine Katıldı

Faaliyet ve hizmet çeşitliliğini artırarak çalışmalarını yürüten Türkiye İş Kurumu “Gençlerimiz Geleceğimizdir” düsturu ile gençlerimizin eğitimleri ile eş zamanlı iş hayatına hazırlanmaları için istihdam politikaları geliştirmeye devam ediyor Genç işsizliği ile mücadelede hizmetlerin bütüncül ve kapsamlı bir şekilde gençlerin ihtiyaçlarına uygun ve kişiselleştirilmiş olarak sunulması ve her gence uygun alternatif yönlendirmelerin sağlanması önem arz etmektedir.

Öğrenciler İşkur “İş Kulübü” Eğitimine Katıldı

Pilot olarak uygulamaya geçen 32 il içerisinde yer alan Yalova İŞKUR  “İş Kulübü” çalışmalarını Yalova Üniversitesi kampüsünde de sürdürüyor. Gençlere yönelik çalışmalarda gençlerin; iş dünyasını tanıyabilmeleri ve mezuniyet sonrası işgücü piyasasında var olmak ile başarılı olabilme inancının artırılması için motivasyon ve yöntem desteği aldıkları istihdam faaliyeti olduğu belirtildi.

İş Kulübü çalışmalarının her geçen gün vatandaşların ilgisini çektiğini ifade eden Dede, İş Kulübü ortamı; katılımcı bireyler arasında sosyal etkileşimi sağlayan, bireylerin iş arama ve kendilerini geliştirme çabalarında gerekli motivasyonu ve dinamizmi etkin bir şekilde uygulamaya yönelik faaliyetlerin bütününü kapsadığını, ifade etti.

Hedef gurupların(Gençlerin) istihdama katılmasının yanında girişimci olma ve iş fikrine sahip gençlerin teşvik finansmanına erişim yollarının anlatıldığı İş Kulübü çalışmalarında; Gençlerin kadınların, engellilerin, iş gücü piyasasından uzak kalmış vatandaşların, ise girişlerinin önündeki engelleri kaldırmak üzere kişiye özgü çözüm modelleri geliştirdiklerini belirten Dede; CV ve mülakat teknikleri, iş arama kanalları, mülakat simülasyonları, iş ve meslek danışmanlığı bireysel ve grup danışmanlığı hizmetleri konularında ücretsiz olarak destek almak isteyen vatandaşları İş Kulübü’ne davet etti.

İŞKUR, İş ve Meslek Danışmanı Haşim ACAR’ın eğitici olarak görev yaptığı Mayıs 2019 eğitimlerinde Yalova üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü son sınıf öğrencileri katılım sağladı.

YORUM EKLE

banner137

banner138