Özel’den YTSO’da 2.dönem için yeşil ışık

2013’ün Mart ayında yapılacak YTSO seçimlerinde yeniden aday olup olmayacağı sorusuna yanıt veren YTSO Başkanı Celal Özel, “Önümüzdeki dönemde seçime gireceğim. Başkanlık üyelerin takdiridir. Ama görev verilirse görevden kaçmam” diye konuşarak yeşil ışık yaktı.

Özel’den YTSO’da 2.dönem için yeşil ışık
“Öncelikle meclisin oluşması lazım”

YTSO seçimlerine gireceğini ancak prosedür gereği ‘başkanlığa adayım’ demenin doğru olmadığını belirten Celal Özel, “Görevden kaçmam ama asla ben başkanlığa adayım demiyorum. Prosedür gereği her komiteden arkadaşlar meclise girecek ve bir meclis oluşacak. Meclisin içerisinden bir yönetim kurulu, başkan, meclis başkanı çıkacak. Önce bir meclisin oluşması lazım. Oradaki arkadaşlar kimi uygun görürse o yönetim kurulu başkanı olur. Ancak şu aşamada başkanlığa adayım demek yanlış olur. Henüz meclisin kaç kişiden oluşacağı belli değil. Şu anda meclis 42 kişi. Şimdi yeni bir prosedür var.

Yeni kurullar, komiteler oluşacak. Belki meclisimiz 50 kişi, belki 60 belki de 30 kişiden oluşacak. Bu Aralık’ta netleşecek. Öncelikle meclisin oluşması lazım. Meclisteki insanlar bakacaklar kimler var. Buradan kimler odanın yönetiminde olabilir karar verecekler. Üzerime düşen bir görev olursa üyelerimizle Yalova’ya hizmet etmekten kaçınmam” diye konuştu.


YORUM EKLE