Avukatlardan Renkli Gece

Yalova Barosu’nun Avukatlar Günü nedeniyle Sporium Restaurant’te düzenlediği gece muhteşem geçti. Baro Başkanı Cevdet Bekler ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğini yaptığı geceye Yalova Cumhuriyet Başsavcısının yanı sıra AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun ve İl Başkanı Mustafa Pehlivan da katıldı.

Avukatlardan Renkli Gece
Gecenin açılış konuşmasını yapan Baro Başkanı Cevdet  Bekler, yargı bağımsızlığının önemini vurguladı ve avukatların hukuk sistemi için vazgeçilmez unsurlar olduğunu dile getirdi. Baro mensubu çok sayıda avukatın aileleriyle birlikte katıldığı gecede düzenlenen ödül töreniyle meslekte 55.yılını dolduran Avukat Necdet Ömer Varlık, 40.yılını dolduran Avukatlar Zeki Üstel, Melike Z.Öztürk Derdiyok, Ali Gürkal, Sema Canbulat, Tahsin Tamtekin, Ünal Ercan ile 30.yılını dolduran Avukatlar Mustafa Kalender, İhsan Yıldız, 25.yılını dolduran avukatlar Semahat Öçal, Ömer Buz, Nuri İzgi, İsmail Özer, İrfan Tuncel, Mümin Hüseyin, Cemal İnci, Ali Güler, Fedayi Doğruyol ile 20. yılını dolduran avukatlar Cevdet Bekler, Derya Ilgın, Levent Ilgın, Özlem Salın Özay, Mevlüt Oyvad Sevindik, Özel Bahadır, Ender Pasin, Cengiz Aladağ, Hakan Gergeroğlu, Levent Ilgın, Ertan Tunç ve Mehmet Yaman’a plaketleri takdim edildi. Avukat çiftler Zeki Öçal ve Semahat Öçal ile Levent Ilgın – Derya Ilgın çifti, birbirlerine plaketleri takdim ederek ailece çifte ödül alan avukatlar oldu.

Gecede konuşan Avukat Fedayi Doğruyol, içinde zamanında baro başkanlığı sırası kendisine geldiği halde yapılmadığı için bir ukte kaldığı esprisini yaparken, Eski Baro Başkanı Cemal İnci de, Türkiye Barolar Birliği Genel Başkanlığı için adaylığını açıklayan dört isimden birisi olduğunu ve bu gururu Yalova’ya yaşatmak istediğini belirtti. Gece, eski TUFAG folklorcusu avukatların sahnede zeybek oynamalarıyla renklenirken ilerleyen saatlerde Hakhan şarkılarıyla avukatları daha da coşturdu. 

YORUM EKLE

banner137

banner138