Çiftlikköy’de Sağduyu Kazandı

Çiftlikköy İlçesinde bulunan Şak şak mevkiinde üzerinde yüzlerce meşe ağacının bulunduğu 400 dönümlük arazinin imara açılmasına muhalefet meclis üyeleri karşı çıktı. Bu teklifin reddine AK Parti’den 4 meclis üyesi de destek verince doğa katliamının önüne geçildi.

Çiftlikköy’de Sağduyu Kazandı

Oyak Yatırım Ortaklığı Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde farklı parsellerde toplamda bin 400 dönüm arazi aldı. Ardından bu arsalar üzerinde inşaat projelerini hayata geçirmeye karar veren Oyak arazilerin imara açılması teklifini Çiftlikköy Belediyesi’ne sundu. Teklif Pazartesi günü Çiftlikköy Belediye Meclisi’ne geldi. Konunun meclise sunulması sonrasında söz alan üyeler duruma tepki gösterince sert tartışmalar yaşandı, sesler yükseldi. Zira imara açılmak üstenen arazilerden Şakşak mevkiinde bulunan 400 dönümlük bölümde yüzlerce meşe ağacı yer alıyordu. Bu ağaçların kesilmesini istemeyen 4 AK Partili Meclis üyesi de CHP’li meclis üyelerine destek verdi. Bu durum sinirlerin iyiden iyiye gerilmesine neden oldu. Bu durumda oylamaya giden Çiftlikköy Belediye Meclisi AK Parti’den Ali Osman Civelek, Afşin Karyağdı, Sedat Bahar ve Rıdvan Mutlu ile 5 muhalefet meclis üyesinin oyu ile teklifte kamu menfaati olmadığına karar verdi ve teklif reddedildi. Belirtilen arazilerin imara açılmasına Ali Murat Silpagar, Recep Meydan, Turgut İşteben, Halim Çetintürk ve Hamit Akbulak ise evet dedi.
Eğer karar meclis tarafından onaylansaydı 400 dönüm arazi üzerindeki yüzlerce meşe ağacı kesilecek ve kelimenin tam anlamıyla bir doğa katliamı yaşanacaktı. Tartışmalar meclis çıkışında da devam etti.

YORUM EKLE

banner137

banner138