SANTEK 2024 Yılı 1. Dönem Toplantısı Yapıldı SANTEK 2024 Yılı 1. Dönem Toplantısı Yapıldı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 25 Nisan Perşembe günü saat 14:00’te Yalova Valiliği Toplantı Salonunda 2024 Yılı II. Olağan toplantısını yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in online olarak katılım sağladığı toplantı Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya başkanlığında; İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerinin katılımıyla düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "İstihdam ve mesleki eğitim alanlarında çok taraflı sosyal diyalog mekanizmalarını güçlendirmeye devam ediyoruz. İllerimizde istihdamı ve güvenli iş ortamlarını destekleyen programları hayata geçirmeye devam edecek, işsizlikle kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

2024 yılı I. toplantısında alınan kararlar doğrultunda yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile başlayan toplantı, Kadın İstihdamı, İŞKUR Engelli Proje Çağrısı ve Yalova İş Piyasası Analiz çalışmaları gündem başlıklarında Çalışma ve İş Kurumu tarafından yapılan sunumla devam etti.

2023 Yılı Yalova İş Piyasası Araştırma raporunun www.iskur.gov.tr web sayfasında yayımlandığı belirtildi. Toplantının son bölümünde kurul üyelerinin görüş ve önerileri alınarak yerel düzeyde uygulanacak istihdam ve mesleki eğitim politika tedbirleri kararlaştırıldı.

Yalovail Istihdam Egitim Kurul Vali Bakan Toplanti Karar (3)

Editör: Arda Yavuz