Hafriyat döküm alanı büyük sıkıntı

Yalova’nın en büyük problemlerinden birisi olan hafriyat döküm alanı sorununun bir an önce çözüme kavuşturulması amacıyla Yalova Belediye Meclisi’nde komisyon kuruluyor.

Hafriyat döküm alanı büyük sıkıntı
Yalova merkezde bir hafriyat döküm alanı bulunmamasının çevre kirliliğine yol açmasından ve inşaat firmalarına yer gösterememekten dolayı problem yaşayan Yalova Belediyesi, sorunun en kısa sürede çözümü amacıyla harekete geçiyor.

Hafriyat döküm alanı için Yalova’da uygun yer bulunamaması da Yalova Belediyesi’nin sorunu bir an önce çözüme kavuşturmasının önünde önemli bir engel olarak göze çarpıyor. Döküm alanı olarak yapılması planlanan bazı alanların kimisi eski dere yatağı, kimisi de jeolojik olarak sıkıntılı bölgeler olmasından dolayı sorun yaşanıyor.

Konu Belediye Meclisi’nin nisan meclis oturumlarına da yansıdı. Meclis üyeleri de bu konuda gerek inşaat firmalarının yaşadığı sıkıntıdan, gerekse çevrede oluşturduğu çirkin görüntüden dolayı en kısa zamanda çözülmesi gereken sorunların başında geldiğine dikkati çektiler.

YORUM EKLE