“Son yeşil alanların yok olmasına izin vermeyin”

Yalova’da olası bir depremde ilk toplanma bölgeleri olarak yeşil alan kalmadığını belirten Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği Yalova Şube Başkanı Sabri Karaçam, “Depremi beraber yaşayacağız. beraber yaralanacağız, beraber öleceğiz şehir stadı yok olmamalı “ dedi.

 “Son yeşil alanların yok olmasına izin vermeyin”

Yalova’da olası bir depremde ilk toplanma bölgeleri olarak yeşil alan kalmadığını belirten  Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği Yalova Şube Başkanı Sabri Karaçam, “Depremi beraber yaşayacağız. beraber yaralanacağız, beraber öleceğiz şehir stadı yok olmamalı “ dedi.


Marmara Depremi’nde Sahra Hastanesi ve Kriz Merkezi olarak kullanılan Şehir Stadyumu’nun kalmasını istediklerini belirten Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği Yalova Şube Başkanı Sabri Karaçam, “99 Marmara Depreminde Sahra Hastanesi ve Kriz merkezi olarak kullanılan Şehir Stadyumu AVM bir kısmı da konut olarak kullanılmak üzere  yapısallaşıyor. Yalova’da ilk toplanma bölgeleri konusunda yeşil alan kalmadı. Toplanma bölgesi olarak tespit edilen alanların hiçbir alt yapısı ve bu konu ile ilgili çalışma yok. Bu deprem olacak bundan kaçış yok. Evet,  ne zaman olacağını bilmiyoruz. Ne yazık ki depremle ilgili hiçbir elle tutulur hazırlık çalışması yok. Belki de olası depremde bu yer ilk toplanma bölgesi Sahra Hastanesi olarak kullanılacak. 99 Depreminde olduğu gibi helikopter başka illere yaralı taşıyacak. Bir başka boyutu ise Çiftlikköy ‘deki hastaneye giden köprüler hasar görecek ulaşım olmayacak. Devlet Hastanesi depremden sonra oluşacak 8 metrelik dalgaların riski altında olacak. Konuları çoğaltabiliriz. Özellikler Siyasi Partiler, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi görüşünüz ne olursa olsun bu depremi beraber yaşayacağız, beraber yaralanacağız, beraber öleceğiz, şehir stadı yok olmamalı  Çünkü herkese lazım. Yalova halkı, STK’lar uyumayın. Zaten depremle ilgili hazırlıklı değiliz. Son yeşil alanların yok olmasına müsaade etmeyin” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138