Subaşı’daki kayan yolda yetki tartışması

Subaşı beldesinde kavşakla kalıcı konutlar arasındaki yolun bir bölümünde yıllardır yaşanan kaymayla ilgili sorun Karayolları 1.Bölge ile Subaşı Belediyesi’ni karşı karşıya getirdi.

Subaşı’daki kayan yolda yetki tartışması
Subaşı Belediye Başkanı Musa Kuş, Subaşı Köprülü Kavşağı ile Kemerköprü Caddesi arasındaki yolun bir bölümünde taş duvar çevresinde kayma yaşandığını, bunun yolun yapımı sırasında yapılan hatadan kaynaklandığını dile getirerek, “Bu yol 9 yıl once yapılmış. Yaklaşık 6 yıldır yolda kayma var. Bunun üzerine sorunu gidermek için yazışmalar yaptık ama bir sonuç alamadık. Karayolları bunu düzeltebilir” dedi.

Karayolları 1.Bölge, “Biz sorumluluğumuz olmamasına rağmen bu yolu yapmıştık”

Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü ise zaten kendi yol ağlarında ve sorumluluklarında olmayan bu yolla ilgili olarak kendilerinin yapabileceği bir şey olmadığını söylüyor. Karayolları 1.Bölge Müdür Yardımcısı Nurdan Apaydın, “Bu kendi yol ağımızda olmayan bu yolu devlete yardım açısından yaptık. Biz bu yolun heyelanlı bölgede olduğunu ve problemli olduğunu bile bile yaptık Fakat görüyorum ki ‘iyilikten maraz doğar’ sözüne dayanarak bu sorumluluğu üzerimizden atamıyoruz” diye konuştu. Yolun  kesin kabulünün yapılmış olduğunu belirten Apaydın, Karayolları’nın bu işin dışında olduğunu belirtiyor. Subaşı’ndaki kayan yolla ilgili gündeme gelen bu tartışma ise sonuçsuz kalacak gibi görünüyor.

YORUM EKLE

banner137

banner138