“Tarihe Geçtim”

Yalova Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısına yapılan ilk oturumla başladı. Meclis Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın, “Tarihe geçtim” sözü damga vurdu.

“Tarihe Geçtim”

Yalova Belediye Meclisi Şubat ayı oturumları başladı. İmar Komisyonuna havale edilecek olan konuların görüşülmesi ile başlayan toplantıda Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman tarafından Meteoroloji alanında ki imar plan değişikliğine yönelik 3. Bursa İdare Mahkemesinde açtığı davanın kararı da okundu. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman kararın oylanmasını istese de AK Parti grubu konunun İmar Komisyonuna havale edilmesini istediler. Bunun üzerine söz alan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise, “Yalova Belediye Başkanı olarak değil ama vatandaş olarak tarihe geçmek gerekiyordu. Bende bunu yaptım. Tarihe geçtim” dedi.

Belediye Meclisi gündemde yer alan Mülkiyeti Belediyeye ait Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nin Tiyatro Salonu girişindeki zemin kat 1 no’lu bağımsız 75,75 m2’lik bölümü (Kafeterya) ve bodrum katta bulunan 30 m2’lik eklentisi ile birlikte toplam 105,75 m2 lik bölümün 5 yıllık kira süresi dolduğundan yine aynı amaç ve faaliyetlerde kullanılmak üzere yeniden ihale edilerek üç yıldan fazla süre ile kiralanması ile ilgili İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’nün teklifini de görüştü. AK Parti grubu seçim sonrasında oluşacak belediye yönetiminin elini bağlamamak adına bu teklifi 3 yıl olarak oylanmasını talep etti ve Teklif 3 yıl kiralanması yönünde kabul edildi.

Yine  Yalova İli Merkez Süleymanbey Mahallesi, Cengiz Koçal Caddesi İDO İskelesi girişinde bulunan 1,2,3,4 ve 5 nolubüfe’nin aynı amaç ve faaliyetlerde kullanılmak üzere yeniden ayrı ayrı ihale edilerek üç yıldan fazla süre ile kiralanması konusundaki teklifte AK Parti’nin teklifi ile 3 yıl olarak kabul edildi.

YORUM EKLE

banner137

banner138