Taşocağına karşı Güneyköy’den Paşakent’e tam destek

Yıllardır taşocakları sorunuyla mücadele eden Güneyköylüler, komşu Paşakent’te alevlenen taş ocağı tepkisine tam destek veriyor.

Taşocağına karşı Güneyköy’den Paşakent’e tam destek

Güneyköy Muhtarı Alpay Tekin, Cuma günü Paşakent Mahallesi sakinlerinin konutlara çok yakın mesafedeki Karayolları’na ait ocak için gerçekleştireceği protesto mitinginde yanlarında olacaklarını dile getirerek, “Bu sorunu en iyi bilenler bizleriz. Güneyköylüler bu sorunu yaşıyor, Paşakent sakinlerini o yüzden çok haklı görüyorum, destekliyorum” diye konuştu.

 

“Güneyköy’de taşocaklarının üstü kapatılmalı”

 

Kendi köylerinde de taşocakları konusunda sıkıntının artarak devam ettiğini anlatan Tekin, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne dilekçe vererek, köyün üst kesimindeki taşocağının üzerinin kapatılmasını talep edeceğini belirtti. Tekin, “Geçmişte bildiğiniz gibi bir taşocağı daha kurulmak istendi ve biz bana karşı çıkarak engellemiştik. Mevcut taşocağı sahibi diğer firmaya yerini kiralamış. Mıcır tesislerini vermişler. 2012 yılı içinde bunun üstünün kapanması lazım. Bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Durum içler acısı, ortalık toz duman. Tüm evlerin balkonları, bahçelerdeki çiçeklerimiz bile toz içinde. Bir şekilde kapasiteyi artırdıkları için sıkıntı oluyor. İki firma aynı anda çalışınca kapasite 100 yüz artırmış oluyorlar. Oysa üstü kapanırsa hem toz gelmeyecek hem gürültü gelmeyecek. Bu ocakları kapatma lüksümüz yok. Ama mutlaka buranın üstü kapatılmalı” dedi.  

 

YORUM EKLE

banner137

banner138