banner149

"TÜRK POLİSİ KUTSAL BİR GÖREVİ YERİNE GETİRİYOR"

CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, "Polis teşkilatımız huzur ve güvenliği sağlamak uğrunda canlarını tehlikeye atarak bu kutsal görevi 171 yıldır başarıyla yerine getirmektedir" dedi.

CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, "Polis teşkilatımız huzur ve güvenliği sağlamak uğrunda canlarını tehlikeye atarak bu kutsal görevi 171 yıldır başarıyla yerine getirmektedir" dedi. 
Türk Polis Teşkilatının 171. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel , "Türk Polisi 171 yıldır bu halkın huzuru için gece gündüz demeden çalışıyor" diye konuştu. Özel mesajının devamında ise şu sözlere yer verdi, "Polis teşkilatımız huzur ve güvenliği sağlamak uğrunda canlarını tehlikeye atarak bu kutsal görevi 171 yıldır başarıyla yerine getirmektedir. Yine bu kutsal görev yerine getirilirken, insan hak ve özgürlüklerine gösterilen saygı, polisimize olan güveni arttırmada önemli rol oynamaktadır”  diyen CHP İl Başkanı Özel açıklamasına devamla;  “İlimizin ve ülkemizin huzuru ve güvenliği için canını ortaya koyan Türk polisinin görevini demokratik, laik, hukuk devletinin ilkeleri ışığında yerine getirmeye gayret etmektedir.  Türk polisi, halkımızın can ve mal güvenliğini, toplumumuzda huzur ve güven ortamını sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve işleyenleri adalete teslim etmek için gece gündüz demeden fedakârca görevlerini yerine getirmektedir. Bugün sokaklarda rahat, güvenli ve huzurlu bir şekilde dolaşabiliyorsak, bunu olağanüstü gayret gösteren Türk Polis Teşkilatımıza borçluyuz. Devletin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife bilen, gücünü milletimizden ve kanunlardan alan polislerimiz gerektiğinde bu uğurda canını hiçe saymaktadırlar. Türk Polis Teşkilatı şerefli mazisinden bu güne kadar ülkemizin birliğine ve beraberliğine gösterdiği önemi göz ardı etmemiz asla mümkün değildir. İlimizde yer yer artış gösteren asayiş olayları özellikle polisimizin özverili çalışması ve teknolojinin kullanılarak en aza indirilmiş, yine önleyici hizmetlerle birlikte hırsızlık, kapkaç gibi asayişe yönelik olaylarda gözle görülür azalmalar yaşanmış, var olan huzurun tesisi sağlanmıştır. Güney Doğuda  terör saldırılarında hayatını kaybetmiş bulunan  fedakar Emniyet Mensuplarımıza  Allah’tan  Rahmet dilerken, yaralananlara da acil şifalarımızı iletiyorum" 
YORUM EKLE

banner137

banner138