Yalova’nın Doğa Dostu Başkan Adayları

TEMA Vakfı, 31 Mart Mahalli İdareleri Seçimi öncesinde tüm siyasi partilere ve belediye başkan adaylarının çevreye olan görevlerine dikkat çekmek için bir taahhütname hazırladı ve adaylara taahhütnameyi imzalama çağrısında bulundu.

Yalova’nın Doğa Dostu Başkan Adayları

TEMA Vakfı,  kurulduğu günden bu yana her genel ve yerel seçim öncesi tüm siyasi parti ve adayları doğa koruma odaklı, sürdürülebilir politikalar üretmeye davet ediyor. Bu sayede tüm parti ve adayların ekosistem bütünlüğünü gözeten, sürdürülebilir yaşam biçimlerini yaygınlaştıran, kaynakları verimli kullanan, iklim dostu “yaşanabilir kentler” oluşturacak proje ve düzenlemeler yapmaları için uyarılarda bulunuyor.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Yalova’da da bazı belediye başkan adayları, TEMA’nın bu çağrısına cevap verdiler ve “Doğa Dostu Belediye Başkanı Taahhütnamesi”ni imzaladılar. Yalova Merkez’de CHP Yalova Belediye Başkan adayı Vefa Salman, Çiftlikköy’de AKP Belediye Başkan adayı Ali Murat Silpagar, Çınarcık’ta CHP Belediye Başkan adayı Avni Kurt, Termal’de İYİ Parti Belediye Başkan adayı İbrahim Taner, Altınova AKP Belediye Başkan adayı Dr.Metin Oral, Armutlu’da AKP Belediye Başkan adayı Mehmet Birkan ve CHP Belediye Başkan adayı Ali Çetinkaya, Kaytazdere Belediye Başkan adayı Ali Kangal, Subaşı CHP Belediye Başkan adayı Turan Canbay ve Kadıköy AKP Belediye Başkan adayı Mehmet Şahin bu belgeyi imzalayarak, 31 Mart’ta seçilmeler halinde “Yaşanabilir Kentler” yapmaya yönelik adım atacaklarını duyurmuş oldular.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 16:16
YORUM EKLE

banner137

banner138