Gerçekleştirilen toplantıda gündem maddelerine geçilmeden önce İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Ankara’da İçişleri Bakanlığı önünde gerçekleşen bombalı saldırı girişimine değindi. Soygüzel, “Bu ve benzeri terör olaylarının yaşanmaması için terörün kökünün kazınması yönündeki operasyonlar gece gündüz demeden titizlikle yürütülüyor. Yaşanan terör olayını hep birlikte lanetliyoruz” dedi.

Vali Dr. Hülya Kaya, Müteşebbis Heyetleri Asıl Üyeliklerine Seçildi

Gündemin birinci maddesinde yer alan; Organize Sanayi Bölgeleri müteşebbis heyetlerinde, İl Özel İdaresi’ni temsilen asıl üye olarak görev yapmakta iken, Cumhurbaşkanlığı kararı ile Ordu Valisi olarak atanan Muammer Erol’un yerine üye seçimi yapılması konusu müzakereye açıldı. 1- Yalova Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas OSB, 2- Yalova Makina İhtisas OSB, 3- Yalova Avrasya Giyim ve Gemi İhtisas OSB, 4- Yalova Kalıp İmalatı İhtisas OSB, müteşebbis heyetleri asıl üyeliklerine Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya’nın seçilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Fıstıklı Köyü İmar Planı çalışmaları tamamlandı

Gündemin bir diğer maddesinde ise; Fıstıklı köyü imar planı çalışmaları İl Özel İdaresi tarafından tamamlanmış olup, söz konusu planın Kıyı Kanunu ve Kıyı 2/2 Kanunun Uygulanmasına Dair Yönetmelik, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği, Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun ilgili hükümleri gereğince İl Genel Meclisi tarafından onaylanması ile ilgili İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü’nün teklif yazıları okundu. İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Necat Akın tarafından konu hakkında meclise bilgi verildi. Yapılan müzakereler neticesinde, söz konusu teklifin incelerek bir rapora bağlanmak üzere tüm İhtisas Komisyonlarına havale edilmesi hususu oylandı ve oybirliğiyle kabul edildi.

MHP’li meclis üyesi Atalay Beştaş söz alarak, Fıstıklı imar planının daha önceki aşamalarından haberdar olduğunu, 20 yıl gibi bir süredir bu konuda olumsuzluklar yaşandığını, planın en ideal şekilde geçmesi için teknik bilimsel metotlarla gerekli çalışmaların yapılmasından sonra konu hakkında nihai raporun tanzim edilmesinin yararlı olacağını dile getirdi. Başkan Soygüzel, “Vatandaşlarımızın mağduriyetinin önlenmesi ve kaçak yapıların önüne geçilmesi için konu en ince detayına kadar irdelenecek. Ona göre rapor tanzim edilip, meclise sunulması gayreti içerisinde olacağız” dedi.

“Kabaklı ve Denizçalı’da elektrik kesintisi yaşanıyor”

CHP Grup Başkanvekili Oktay Atik de bir söz alarak, Kabaklı ve Denizçalı köylerinde fırtınadan dolayı elektrik kesintisinin yaşandığını dile getirdi. Vatandaşların mağduriyetinin önlenmesi için ilgililer ve yetkililer tarafından gerekli hassasiyetin gösterilerek sorunun bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade etti.

TEMA Gönüllüleri Çınarcık’ta Buluştu TEMA Gönüllüleri Çınarcık’ta Buluştu

HABER/ RÜMEYSA ŞAHİN

il-genel-meclis-toplanti (1)