31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimlere az bir vakit kala siyasal partiler Türkiye’nin 81 ilinden Belediye Başkanı Adayı olarak belirledikleri isimleri geçtiğimiz aylardan itibaren başlayarak duyurmaya başlamışlardı. Adaylarını belirleyen partiler, adaylarının daha yakından tanınması için farklı bölgelerde Aday Tanıtım Toplantıları gerçekleştiriyor. Bu toplantılara Memleket Partisi de katıldı ve İstanbul içerisinden aday gösterdikleri isimler teker teker tanıttı.

“Atatürk ile problemi olandan oy istemiyoruz”

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, bu aday tanıtım toplantısında konuşma gerçekleştirdi ve isim vermeden Ana Muhalefet Partisi CHP’ye Genel Başkan Özgür Özel’e yüklendi. İnce, “Girebildiğimiz her yerde seçime girip kazanmak için oynuyoruz. Kazanırız, kaybederiz, bilemem. Oy oranımızı bilmiyorum ama bildiğim bir şey var; Memleket Partisi’nde çok huzurlu olduğumu biliyorum. Neden çok huzurluyum? Çünkü ilkeli bir duruş sergiliyorum. Mesela üç tane oy almak için Şeyh Sait’e hain değil demiyorum. Haindir! Nutukta öyle yazıyor, öyledir” dedi. Hiç kimseyle kirli ilişkilerinin olmadığını, çizgilerinin aynı olduğunu vurgulayan İnce, “ Atatürk ile problemi olanı istemiyoruz. Atatürk ile problemi olandan oy da istemiyoruz. Ayrımcılık yapan, sen Türk müsün, Kürt müsün, Alevi misin, Sünni misin… Böyle bir soru yok. Bu parti de olmayacak. Bana bu partiyi kurarken Alevi var mı, Kürt var mı diye sordular. Ne bileyim dedim. Ben birine bunu sormaya utanırım. Benim insanlığıma ters, benim siyaset anlayışıma ters. Türkiye hepsi var şimdi. Sünnicilik yapılan partiler de var, Alevicilik yapılan partiler de var. Biz onlardan hiç biri değiliz, biz Atatürkçülerin partisiyiz” şeklinde konuştu.

Başkan Güzel; Cumhuriyet Değerlerini Korumaya Devam Edeceğiz Başkan Güzel; Cumhuriyet Değerlerini Korumaya Devam Edeceğiz

Haber/Göktuğ Doğukan Yüksel

Editör: Arda Yavuz