Çandır; İktidarın Tavrı Karşısındaki En Güçlü Alternatife Yönelmeye Neden Oldu Çandır; İktidarın Tavrı Karşısındaki En Güçlü Alternatife Yönelmeye Neden Oldu

Memleket Partisi, 2024 Genel Seçimlerine bağımsız girme kararını aldı ve Genel Başkanları Muharrem İnce’nin önderliğinde çalışmalarına devam ediyor. Türkiye’nin farklı bölgelerinde sokak sokak gezerek Belediye Başkan Adaylarına oy istiyor. Sahada çalışmalarını sürdüren İnce, ayın zamanda resmi sosyal medya hesaplarından da gündeme dair açıklamalar yapıyor. İnce’nin son paylaşımı ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmiş dönemde çıktığı bir televizyon programında kullandığı ifadeler oldu.

“Türkiye’de tarım çökmüştür”

Cumhurbaşkanı Erdoğan çıktığı bir televizyon programında, “Vatandaşım önümü kesti. Bana da bir kart verdi. Bu kart 1946’nın ekmek kartı. Cumhuriyet Halk Partisi’ne bakacaksan bu ekmek karnesine bakacaksın” şeklinde kullandığı sözler üzerine cevap veren İnce, “Nankörlük etmeyin! II. Dünya savaşının sonlarında Avrupa’da savaşın etkisi ile müthiş bir kıtlık baş gösterdi. Aşağıdaki videoda açlıktan 25.000 kişinin öldüğü Hollanda’nın sokaklarında çöplerden beslenmeye çalışan insanları görüyorsunuz. Aynı yıllarda bizde ekmek karne ile verildi evet ama kimse çöplüklerden beslenmedi. Kıtlık yıllarında bunu başarabilen devletimiz yöneticilerine minnet borçluyuz. Bugün Hollanda dünyanın en büyük tarım ve gıda ihracatçısıdır. Ama bugün Türkiye’nin tarımı çökmüştür. İnsanımız kaliteli beslenememektedir. Türkiye kötü beslenme nedeniyle obezitede Avrupa birincisi olmuştur. Önümüzdeki yıllarda tarım politikalarındaki beceriksizliklerin nelere mal olacağını göreceğiz. Memleket uyarıyor! Memleket uyanıyor!” ifadelerini kullandı.

Haber/Göktuğ Doğukan Yüksel

Editör: Arda Yavuz