“Egzoz Kokusuna Karşı Parfüm Kokusu”

22 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan “Dünya Otomobilsiz Kentler Günü” ve “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” etkinliği bu yıl, “Egzoz kokusuna karşı parfüm kokusu” teması ile gerçekleştirilecek. 14 ülke de 112 Şehirde gerçekleşecek turda Yalovalı kadınlar da pedal basacak.

“Egzoz Kokusuna Karşı Parfüm Kokusu”

Süslü Kadınlar yaşanan sorunlara dikkat çekmek adına bir kez daha pedal basacaklar. Bu yıl  yoğun bir katılım beklenen etkinlik 22 Eylül 2019 Pazar günü Yalova’da gerçekleşecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Süslü Kadınlar Yalova Temsilcisi Serap Vural, “22 Eylül 2019 Pazar günü, saat 17.00’da, 15 Temmuz Demokrasi Meydanından başlayıp Yürüyen Köşkte son bulacak ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’muz gerçekleşecektir. ‘Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ ne denk getirdiğimiz etkinliğimizde kadınlar şık kıyafetler ile süslü bisikletlere binerek kısa ve yavaş bir tur yapacaktır. 112 şehir 14 ülkede eş zamanlı yapılacaktır. Turumuzun amacı, daha çok kadını bisiklet sürmeye özendirmek, aynı zamanda bisiklet kullanıcıları için güvenli bisikletli ulaşım altyapısı talep etmektir. Ayrıca iklim değişikliği dünyanın önde gelen sorunlarından biri ve biz ‘bisikleti’ bu soruna da bir çözüm olarak görüyoruz. ‘Egzoz kokusuna karşı parfüm kokusu’ diyoruz. Bu bir sivil toplum hareketidir. Herhangi bir kurum, kuruluş veya derneklere bağlı değiliz. Bu yıl Türkiye genelinde 7.kez Yalova’da 2. Kez yapılacak turumuza birçok bisikletli kadın gelmesini bekliyoruz” dedi.
İstanbul’da düzenlenecek etkinliğe Yalova’dan bayanları götürmek için çalışma yapıldığını da öğrendiğini dile getiren Vural, “İlde ulusal bir etkinlik yapılıyorsa kendi ilinde sadece şahsi egoları için katılmayarak başka şehre giderek katilim göstererek illerine en büyük ihaneti edenlerdir gibi” diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 10:06
YORUM EKLE