Yalova’nın en önemli sivil toplum kuruluşlarından olan Uluslararası Kadın ve Toplumsal Gelişim Derneği(KATFA-DER), yeni bir projeye daha imza atıyor. Dernek, Yalova’nın çeşitli köy ve mahallelerinde yaşayan kadınlardan Atatürk için mektup yazmalarını istedi. KATFA-DER’in isteğini yerine getiren kadınlar toplam 100 mektubu teslim etti. Dernek Başkanı Nurten Anıl Kalyoncu ve beraberindeki yöneticiler mektupları iletmek için Anıtkabir’e doğru yola çıktı.

“Minnetimizi iletmek istedik”

Gerçekleştirecekleri etkinlik için açıklama yapan Başkan Kalyoncu, “Yazılan 100 mektupla, dernek temsilcileri ile Yalova'dan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne oradan da Anıtkabir'e doğru yola çıkıyoruz. Atatürk'e olan minnet duygularımızı mektuplarımıza yansıtarak atamıza sunacağız Ulu önder Atatürk'ün kendi kenti olarak gördüğü Yalova'dan sevgi saygı ve minnetimizi iletmek istedik” dedi.

KATFA-DER, Ankara’daki temaslarına Milletvekili Meliha Akyol, Ahmet Büyükgümüş ve Tahsin Becan’ı ziyaret ederek devam edecek.

Haber/Göktuğ Doğukan Yüksel

Başkan Acar; Öğretmenler Kutsal Mesleğin Onurlu Temsilcileri Başkan Acar; Öğretmenler Kutsal Mesleğin Onurlu Temsilcileri