23 Nisan Otobüsü Çocukları Sevindirdi

Yalova Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla birbirinden güzel etkinlikleri çocuklarla buluşturdu.

23 Nisan Otobüsü Çocukları Sevindirdi

“Müzik Kutusu” isimli müzikli çocuk oyunu Yalova Belediyesi YouTube kanalı üzerinden yayınlanırken, 23 Nisan Otobüsü de mahallerde gezip çocuklarla buluştu.

Başkan Vekili Tutuk Çocuklar İçin Direksiyonda

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, çocuklar için 23 Nisan Otobüsünde direksiyon başına geçti. Palyaçolar, müzisyenler ve çizgi film karakterli animatörle çocuklar doyasıya eğlendi. Kornalar eşliğinde çocuklar evlerinin camlarından ve balkonlarından Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve çizgi film karakterlerine el salladı.

“Her Şey Çocuklarımızın Yüzü Gülsün Diye”

Program sonrası kısa bir açıklamada bulunan Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk; “Covid-19 salgınını yaşadığımız bu günlerde çocuklarımızın dışarı çıkamaması nedeniyle onların bu özel günü buruk geçirmemeleri adına böyle bir etkinlik düzenledik. Gezici otobüsümüz 2 gün boyunca Yalova mahallelerinde çocuklarımızla buluşacak. İlk olarak şoför koltuğuna geçerek, çocuklarımıza direksiyon başında el sallamak istedik. Şarkılar söyledik hep bir ağızdan. Çocuklarımıza kitaplar ve oyuncaklar dağıttık. Bu şekilde çocuklarımızı biraz da olsa motive etmeye çalıştık. Ayrıca YouTube kanalımız üzerinden de tiyatro oyunumuz çocuklarımızla buluştu. Her şey çocuklarımız için. Onların 23 Nisan’ı buruk geçirmemeleri adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bir kez daha en içten dileklerimle kutluyor, yüce meclisin kuruluşunun 101’inci yılını tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum” dedi.

YORUM EKLE